Recenzje

Test Samsung E1200

Klasyczny, niezawodny telefon za niewielkie pieniądze. Dobrze sprawdza się w roli drugiej słuchawki, od której oczekuje się dobrego czasu pracy na baterii oraz przyzwoitej jakości rozmów. Trzeba jednak pamiętać, że sprzęt ten nie nadaje się do niczego poza komunikacją.

Wykonanie i wygląd

Telefon wykonano z przeciętnej jakości, matowego plastiku, który dobrze leży w dłoni i jest odporny na uszkodzenia. Spasowanie elementów stoi na przyzwoitym poziomie, co nie jest oczywiste w przypadku tak tanich urządzeń. Wygląd słuchawki jest bardzo klasyczny i trochę nudny. Zaokrąglone krawędzie pozytywnie wpływają na ergonomiczność, ale nie dodają E1200 uroku.

Klawiatura ma spore, wyraźnie oddzielone od siebie klawisze, które dodatkowo pokryto gumą. Dzięki temu literówki w trakcie pisania są rzadkością, nawet jeśli edytuje się tekst bezwzrokowo.

Menu i aplikacje

Słuchawka korzysta z zamkniętego, bardzo ograniczonego systemu operacyjnego. Znalazło się w nim miejsce dla kalendarza, listy kontaktów (do 200 pozycji), kalkulatora, budzika, latarki (ekran świeci po jej włączeniu na biało) i notatnika. Nie ma nawet radia FM, prostych gier czy obsługi plików MP3, więc użytkownik skazany jest na wbudowane dzwonki polifoniczne.

Wyświetlacz

Jest taki sam jak w kilku innych telefonach z tej serii. Niewielki rozmiar (trochę ponad 1,5 cala) i niska rozdzielczość (128 x 128 pikseli) sprawiają, że nie jest to zbyt dobra słuchawka dla osób ze słabszym wzrokiem. Jakości wyświetlanego obrazu też jest daleko do ideału (kolory są wyblakłe, ostrość niska), ale chociaż czytelność w słońcu jest bez zarzutu.

Bateria

Czyli największa zaleta Samsungów z serii E. W tym przypadku użytkownik ma do czynienia z ogniwem 800 mAh, które zapewnia 8 godzin rozmów lub kilka tygodni w stanie czuwania. W praktyce oznacza to, że telefon przy kilku minutach połączeń głosowych dziennie ładować trzeba raz w tygodniu.

Podsumowanie

Nieźle wykonana obudowa, ponadprzeciętna jakość rozmów głosowych i świetny czas pracy na baterii to niewątpliwe zalety tego telefonu. Jeśli ktoś szuka taniej słuchawki do komunikacji, to będzie to całkiem dobry wybór. Niestety, nie nadaje się ona do czegokolwiek innego, dlatego w takiej sytuacji lepszym wyborem może być np. Sony Ericsson K800 lub Nokia 6220.

Tagi

Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Androida.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close