Recenzja Samsung Galaxy Note 10.1 2014

Dziesięciocalowy tablet z Androidem z wysokiej półki cenowej z końcówki 2013 roku. Co ciekawe, Samsung wykorzystał świeższą datę w nazwie, by urządzenie wydawało się na młodsze, niż jest w rzeczywistości. Jest to pod każdym względem poprawiona wersja największego przedstawiciela serii Galaxy Note. Urządzenie od konkurencji odróżnia się głównie rozbudowaną obsługą specjalnego rysika. Dzięki niemu robienie odręcznych notatek jest całkiem wygodne i proste. Na polskim rynku dostępne są dwa warianty; z samym Wi-Fi oraz droższy obsługujący również łączność 4G LTE, który pełnić może rolę smartfona.

1. Wykonanie i wygląd

Jest plastikowo, co trochę nie przystoi tabletowi za 3000 zł. Z drugiej jednak strony, poprawa względem poprzednika jest znacząca. Miłym dodatkiem jest pokrywa baterii, która przypomina skórę i jest miła w dotyku. Przeszkadzać może za to jej śliskość, przez którą wygodne chwycenie urządzenia jedną ręką potrafi być trudne. Trzeba również zwrócić uwagę, że tańszy, lżejszy i cieńszy iPad Air w całości wykonany jest z aluminium i podobne oczekiwania można mieć wobec Note 10.1 2014.

Należy tez pamiętać, że nie jest to zbyt poręczne urządzenie. Do jego przenoszenia konieczna jest dodatkowa torba lub plecak. Z kolei spory ciężar (ok. 540 g.) utrudnia komfortowe trzymanie tabletu w jednej ręce.

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top