Test Samsung Galaxy Note8: Flagowiec do obsługi galaktycznego biznesu

Samsung poprzez wprowadzenie Galaxy Note8 chciał zatrzeć złe wspomnienia z poprzednim modelem tej  serii. Tym razem ze smartfonem miało nie być żadnych problemów (Galaxy Note7 potrafił wybuchnąć w kieszeni użytkownika) oraz Note8 miał być jeszcze lepszy od flagowych Galaxy S8/S8+. Samsung wyposażył nowego flagowca w ekran Super AMOLED o maksymalnej rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli. Wyświetlacz z zakrzywionymi krawędziami jest o przekątnej 6,3”. Galaxy Note8 jest wyposażony w 8-rdzeniowy, 10 nm procesor Exynos 8895. Nowy flagowiec ma na pokładzie 6 GB RAM, 64 GB pamięci na dane, główny, podwójny aparat o matrycach 12 Mpix i przedni 8-megapikselowy. Smartfon zasilany jest akumulatorem o pojemności 3300 mAh. Kontynuowane jest rozwiązanie inteligentnego asystenta Bixby, który wykona szereg poleceń głosowych, a po zrobieniu zdjęcia określi fotografowany obiekt. Można stwierdzić, że komunikacja i kierowanie biznesem wchodzi na galaktyczny poziom. Czas przekonać się, czy Galaxy Note8 ustrzegł się wpadek i jest lepszy od swoich konkurentów?

Wykonanie i wygląd

Nowy flagowiec Samsunga prezentuje się luksusowo i elegancko. Galaxy Note8 ma monolityczną, szklaną obudowę, której dwa zaokrąglone panele łączy metalowa ramka. Oba panele pokryte są szkłem Gorilla Glass 5, zapewnia to dużą odporność na zarysowania. Ponadto Note8 jest odporny na wodę i kurz, świadczy o tym certyfikat IP68. Całość eleganckiego wzornictwa podkreśla kolor urządzeń. Producent umożliwia wybór spośród unikalnych wersji kolorystycznych: Midnight Black, Deepsea Blue oraz Maple Gold. W pudełku poza urządzeniem znajdują się: ładowarkę obsługującą Quick Charge, kabel ze złączem USB typu C oraz igłę umożliwiającą wysunięcie tacki na karty nano-SIM i microSD. Największą perełką wśród dołączonych akcesoriów są jednak słuchawki – po raz pierwszy wyprodukowane przez zewnętrzną firmę AKG Acoustics. Wizualnie słuchawki idealnie komponują się z luksusowym wzornictwem Note8. Warto dodać, że w smartfonie umieszczony jest również rysik S Pen. Cały zestaw jest dostępny w szykownym czarnym pudełku z granatowym, błyszczącym logotypem modelu.

Blisko 84% przedniego panelu zajmuje 6,3-calowy ekran Super AMOLED o zakrzywionych krawędziach, którego maksymalna rozdzielczości WQHD+ wynosi 1440 x 2960 pikseli. Nad ekranem znajduje się głośnik do rozmów, dioda powiadomień, czujnik światła i przede wszystkim przedni 8-megapikselowy aparat do selfie. Samsung kontynuuje udaną serię wzornictwa i w Note8 po raz kolejny zabrakło nazwy producenta nad wyświetlaczem oraz przycisku fizycznego „Home” pod ekranem. Producent umieścił go na wyświetlaczu razem z przyciskami „Powrót” oraz „Lista aplikacji”. Taki zabieg pozwolił zminimalizować zagospodarowanie przestrzeni otaczającej wyświetlacz. Centrum tylnego panelu stanowią dwa obiektywy głównego aparatu o matrycy 12 Mpix każdy z umieszczonymi po prawej stronie dwutonową lampą błyskową, czytnikiem umożliwiającym pomiar tętna i poziomu SpO2 (poziom saturacji krwi) oraz po prawej czytnikiem linii papilarnych. Zdecydowanie można polemizować, czy jest to idealne umiejscowienie dla skanera odcisku palca. Bardzo łatwo o pomyłkę – użytkownik zamiast skanera dotyka obiektywu aparatu i tym samym może go zabrudzić. Na tylnym panelu, tuż pod aparatem jest widoczny błyszczący logotyp producenta. Metalowa ramka otaczająca telefon to element konstrukcji smartfona, na którym umieszczono wszystkie przyciski fizyczne. Prawy bok urządzenia to miejsce dla przycisków odpowiadających za regulację poziomu głośności oraz przycisku uruchamiającego panel asystenta Bixby. Na lewym boku ulokowany jest włącznik. Górna krawędź to miejsce dla pojedynczej tacki na karty microSD (do 256 GB) oraz nano-SIM. Na dolnej krawędzi znajduje się głośnik, mikrofon, port micro USB typu C  gniazdo mini jack oraz wysuwany rysik S Pen.

test-samsung-galaxy-note8-9 Test Samsung Galaxy Note8: Flagowiec do obsługi galaktycznego biznesu

Wizualnie urządzenie przekona do siebie zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Galaxy Note8 to synonim eleganckiego wzornictwa. Solidne wykończenie obudowy, idealnie spasowane ze sobą panele, unikalna kolorystyka i luksusowy styl smartfona nie jest jednak bez wad. Tył urządzenia zbiera mikrorysy i zabrudzenia. Zdecydowanie na minus jest rozmiar i położenie skanera linii papilarnych oraz czytnika do pomiaru tętna.  

Komentarze

Top