Test Samsung Solid B2100

img-samsung-solid-b2100-recenzja

Samsung Solid (B2100), to prosty telefon, który odróżnia się podwyższoną odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak: kurz, woda czy wstrząsy.

Wykonanie i wygląd

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to typowa komórka. Obudowa pokryta jest gumą, tu i ówdzie widać metalowe elementy, a pokrywę baterii odblokowuje się specjalnym pokrętłem. Spasowanie jest na najwyższym poziomie. Słuchawka wytrzymuje zanurzenie w wodzie, gwałtowne zmiany temperatury czy uderzenia.

Menu i aplikacje

Solid (B2100) korzysta z prostego systemu operacyjnego, który oferuje jedynie podstawowe funkcje. Znalazły się w nim kalendarz, odtwarzacz muzyczny, radio FM, latarka i bezużyteczna przeglądarka internetowa.

Słuchawka całkiem nieźle sprawdza się w roli przenośnego odtwarzacza muzyki. Dźwięk w słuchawkach jest przyzwoitej jakości, a głośnik gra głośno (chociaż słyszalny jest spadek jakości). Nie można jednak zapomnieć o dokupieniu karty pamięci, ponieważ wbudowane 10 MB pomieści raptem dwie piosenki. Drażni też brak gniazda mini jack i konieczność korzystania z przejściówki w przypadku własnych słuchawek.

Wyświetlacz

Ma 1,77 cala i rozdzielczość 120 x 160 pikseli. Jest bardzo słabej jakości, i o ile nie przeszkadzają kiepskie nasycenie kolorów czy marna ostrość, to czytelność w słońcu powinna być priorytetową kwestią w tak „terenowym” urządzeniu. Niestety, ona też nie zachwyca i można zapomnieć o odczytaniu SMS-a w pełnym słońcu.

Aparat

Delikatnie rzecz ujmują jest słaby. Od samego początku sugeruje to rozdzielczość 1,3 Mpix ale podczas robienia zdjęć jest tylko gorzej. Kolory są przekłamane, brakuje ostrości i szczegółów. Jednym słowem – tragedia. Nie lepiej wypadają kręcone w śmiesznej rozdzielczości (176 x 144 pikseli) filmiki.

Bateria

Przy całkiem intensywnym wykorzystaniu słuchawka wytrzymuje bez ładowania tydzień (rozmowy, radio FM). Jeśli by jej nie ruszać, to wynik dwóch tygodni można osiągnąć bez problemu.

Podsumowanie

To twardziel, który zadowoli osoby niedbające o elektronikę. Uszkodzenie tego telefonu wymaga wysiłku i chęci, co w typowych warunkach się nie zdarza. Trzeba jednak pamiętać, że możliwości tego modelu są bardzo ograniczone i poza dzwonieniem oraz słuchaniem muzyki do niczego się on nie nadaje. Trzeba też pamiętać, że zacznie lepiej wyposażone i równie wytrzymałe są Sony Ericsson C702 oraz stylowa Nokia 3720.

Co nam się podoba

Bardzo wytrzymała i dobrze wykonana obudowa
Długi czas pracy na baterii
Głośny głośnik zewnętrzny
Dobra jakość rozmów głosowych
Niska cena
Prosty w obsłudze system operacyjny

Co nam się nie podoba

Nieczytelny w słońcu, mały wyświetlacz
Tragiczny aparat
Brak 3G utrudnia komfortowe korzystanie z Internetu
Nieobecność Wi-Fi zmusza do korzystania z płatnej transmisji danych
Rozmiar ekranu uniemożliwia wygodne korzystanie z Internetu i multimediów
Brak wyjścia słuchawkowego mini jack wymusza korzystanie z przejściówki
Niewielka ilość wbudowanej pamięci zmusza do korzystania z karty microSD
Brak kabla USB w zestawie
Niewiele dodatkowych gier i aplikacji

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top