Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Recenzje

Test Sony Ericsson W395

Tani, prosty telefon z rozsuwaną obudową. Poza niską ceną charakteryzuje się też dobrą jakością dźwięku w słuchawkach (jak na tak tanie urządzenie).

Wykonanie i wygląd

Obudowa została wykonana z przeciętnej jakości plastiku, który nie wydaje się zbyt solidny. Jej kolejną wadą jest kiepskie spasowanie elementów, przez co telefon często trzeszczy. Mechanizm rozsuwania po prostu działa. Zastrzeżenia można mieć też do klawiatury. Dostęp do górnego rzędu klawiszy jest utrudniony, a płaskie przyciski nie ułatwiają bezwzrokowego pisania. Miłym dodatkiem są jednak głośniki stereo, które całkiem nieźle sprawdzają się podczas odtwarzania muzyki.

Menu i aplikacje

Telefon korzysta z zamkniętego systemu operacyjnego, który oferuje tylko podstawowe funkcje, takie jak: kalendarz, odtwarzacz muzyczny, bezużyteczna przeglądarka internetowa, książka kontaktów czy radio FM. Niestety, poza wbudowanymi funkcjami urządzenie umożliwia instalację jedynie prymitywnych aplikacji i gier Java.

Ważną funkcją W395 jest odtwarzacz muzyczny z korektorem graficznym, który umożliwia dostosowanie jakości brzmienia do własnych preferencji. Miłym dodatkiem są klawisze do sterowania odtwarzaczem bez konieczności korzystania z interfejsu telefonu. Niestety, dużymi wadami telefonu są konieczność korzystania z karty pamięci (wbudowane 14,5 MB pomieści około trzech piosenek) i brak gniazda mini jack, bez którego podłączenie własnych słuchawek jest znacznie utrudnione.

Wyświetlacz

Ma 2 cala i tragiczną rozdzielczość 176 x 220 pikseli. Jakość wyświetlanego na nim obrazu jest beznadziejna i przywodzi na myśl pierwsze telefony z kolorowymi wyświetlaczami. Nie mniej, ekran jest wystarczający do pisania SMS-ów i korzystania z książki adresowej.

Aparat

Matryca ma 2 Mpix i nawet w świetnych warunkach oświetleniowych robi kiepskie zdjęcia. Brakuje im detali, mają blade kolory i niski kontrast. Zamiast montowania aparatu na siłę producent mógł obniżyć koszt urządzenia. Efekt byłby lepszy, a strata żadna.

Jest jeszcze funkcja nagrywania filmików, ale ich jakość jest jeszcze gorsza niż w przypadku zdjęć i nawet na ekranie telefonu wyglądają źle.

Bateria

Ograniczone możliwości telefonu pozytywnie odbijają się na czasie pracy na baterii. Słuchawka spokojnie wytrzymuje 4 dni bez ładowania. Jednak od tak prostego urządzenia można oczekiwać lepszego wyniku.

Podsumowanie

Model ten świetnie sprawdza się zarówno w roli telefonu, jak i niedrogiego odtwarzacza muzycznego. Wrażenie robi ponadprzeciętna (jak na urządzenie tej klasy) jakość dźwięku w słuchawkach. Trzeba jednak pamiętać, że podobne możliwości oferuje masa równie tanich telefonów, które dodatkowo mają np. dobry aparat (chociażby Nokia 6700 slide) lub są znacznie ładniejsze (Sony Ericsson W705).

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close