Recenzja Sony Ericsson Xperia Neo V

Sony Ericsson Xperia Neo V
To budżetowy smartfon z końca 2011. roku, który działa na systemie operacyjnym Android. Model ten był swego czasu całkiem popularny w Polsce, głównie za sprawą dobrego stosunku jakości do ceny. Ciekawostką jest, że telefon ten miał nazywać się Xperia Neo i mieć lepszy aparat, jednak w ostatniej chwili musiano zaniechać tego pomysłu. Powodem były trzęsienia ziemi, które nawiedziły Japonię i uniemożliwiły dostarczenie wystarczającej liczby matryc 8 Mpix. Stąd też nietypowa nazwa smartfona, którą odczytywać powinno się jako Neo 5, a nie Neo V.

1. Wykonanie i wygląd

W tej kwestii Neo V nie błyszczy. Obudowę wykonano z błyszczących, podatnych na zarysowania plastików. Telefon sprawia wrażenie wykonanego tanim kosztem, a spasowanie jego elementów pozostawia trochę do życzenia. Sytuację ratują jednak przykrycie ekranu szkłem mineralnym oraz ergonomia słuchawki. Dzięki zakrzywionej pokrywie baterii telefon dobrze leży w dłoni i jest poręczny. Wizualnie urządzenie przypomina pomniejszoną i pogrubioną Xperię Arc.

45
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze