Recenzja Sony Xperia E1

Sony Xperia E1
Budżetowy smartfon z Androidem, z początku 2014 roku będący następcą taniej i dosyć udanej Sony Xperii E. Model ten jest wyraźnie nastawiony na funkcje związane z muzyką, o czym świadczą przyciski multimedialne na obudowie, a także pokaźny głośny głośnik zewnętrzny. Swojego poprzednika Xperia E1 przebija pod niemal każdym względem (wydajność, ekran, nowsza wersja systemu itp.). Na rynku dostępny jest też wariant Dual tej słuchawki, który pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie.

1. Wykonanie i wygląd

Już na pierwszy rzut oka widać, że Sony Xperia E1 nawiązuje stylistyką i kolorami do wyglądu flagowych modeli producenta, czyli serii Xperia Z. Krawędzie obudowy mają inny kolor niż front i pokrywa baterii. W oczy rzuca się również węższa niż w przypadku konkurencji ramka wokół ekranu. Niestety, znane z droższych smartfonów szkło zostało zastąpione budżetowym, matowym plastikiem, który jednak dobrze leży w dłoni i jest odporny na uszkodzenia. Charakterystycznymi elementami słuchawki są szeroki głośnik z tyłu telefonu, który gra ponadprzeciętnie głośno, a także sporej wielkości przycisk Walkman znajdujący się na górnej krawędzi obudowy. Służy on do szybkiego zarządzania odtwarzaczem muzycznym. Uwagę przykuwa również znajdująca się pod ekranem dioda, której kolor zależy od tego, co w danym momencie wyświetlane jest na wyświetlaczu. Poza tym jednak Xperia E1 wygląda minimalistycznie i dosyć klasycznie. Nieduży, czterocalowy ekran bez problemu obsługiwać można jedną ręką, w czym pomagają zaokrąglone rogi słuchawki. Szkoda jednak, że całość jest dosyć pękata i pod tym względem odstaje od dzisiejszych standardów (telefon ma 12 mm grubości).

46
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze