Recenzja Sony Xperia Tablet Z2

sonysony-xperia-tablet-z2-wifitablety
Ocena Teleguru: 78 /100
recenzja-sony-xperia-tablet-z2
Następca jednego z najładniejszych i najciekawszych tabletów z Androidem. Sprzęt na rynku pojawił się na początku 2014 roku i w dniu swojej premiery należał do wysokiej półki cenowej. Poza dziesięciocalowym ekranem urządzenie charakteryzuje się świetnie wykonaną obudową, wysoką wydajnością i podwyższoną odpornością na czynniki zewnętrzne. Na rynku dostępne są dwa warianty tego modelu – tańszy tylko z łącznością Wi-Fi oraz droższy oferujący do tego 4G LTE.

1. Wykonanie i wygląd

Sony Xperia Tablet Z2 bardzo przypomina swojego poprzednika (Xperia Tablet Z) oraz smartfony z linii Xperia Z. W jej wyglądzie poczyniono jednak kilka praktycznych zmian. Rama, która nadaje urządzeniu sztywność została zrobiona z aluminium. Tył z kolei wykonano z matowego, miłego w dotyku plastiku, który zastąpił obecne w poprzedniku szkło. Szkoda jednak, że w przypadku białej wersji kolorystycznej materiał ten dosyć szybko się brudzi. Przód to jedna, duża tafla wzmacnianego szkła przykrywającego ekran i otaczające go, dosyć szerokie krawędzie. Dopiero po przyjrzeniu się dostrzec można ukryte głośniki stereo ukierunkowane na użytkownika (rzadkość wśród tabletów), a także diodę powiadomień, kamerkę do wideorozmów i czujniki. Całość prezentuje się bardzo minimalistycznie, a do tego sprzęt jest niesamowicie lekki (waży mniej niż 450 gramów) i smukły (6.4 mm grubości), przebijając tym samym iPada Air. Boki tabletu są niemal pozbawione jakichkolwiek gniazd, gdyż ukryto je pod zaślepkami. Te z kolei są konieczne, by urządzenie spełniało normę IP58, która oznacza, że jest ono odporne na kurz oraz zanurzenie w wodzie do 1.5 metra przez 30 minut.

Niestety, pomimo swojej lekkości i niewielkiej grubości, trudno model ten uznać za kompaktowy. Duży ekran oraz szeroka ramka wokół niego powodują, że tablet nie mieści się w nawet pokaźnych rozmiarów kieszeni. Z tego powodu konieczne jest jego przenoszenie w dodatkowej torbie lub plecaku.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top