Test Lenovo K6 Note: Atak klonów modeli Note

Multimedia i Internet

Lenovo K6 Note może służyć do oglądania filmów zapisanych w formatach 3GP, MP4, WMV, AVI, MKV, MOV i FLV. Smartfon płynnie wyświetla nagrania w rozdzielczości Full HD. Aplikacja do oglądania filmów jest bardzo uboga w ustawienia. Poza standardowym odtwarzaniem, pauzowaniem i przewijaniem, można jeszcze zapętlić pliki wideo. Program nie obsługuje napisów w żadnym formacie. Większy wybór opcji oferuje aplikacja do słuchania muzyki – jest to Muzyka Play od Google. Za jej pomocą bez problemów można posortować biblioteki utworów według nazw wykonawców i tytułów albumów. Aplikacja jest również wyposażona w możliwość streamingu utworów (po opłaceniu comiesięcznego abonamentu). Smartfon obsługuje pliki audio zapisane w formatach MP3, AAC, ALAC, AMR, MIDI, Ogg, WMA.

test-screenshot-lenovo-k6-note-63-850x478 Lenovo K6 Note

Wbudowany głośnik (niestety nie usłyszymy tu dźwięku stereo) gra poprawnie. Do dyspozycji jest obiecujący system Dolby Atmos z ciekawym interfejsem i rozbudowanymi opcjami korektora graficznego, jednak jakość dźwięku zawodzi. O wiele lepiej sprawdza się on podczas korzystania ze słuchawek. Jednak te dołączone do zestawu nie spełnią zbyt wygórowanych muzycznych oczekiwań. Można stwierdzić, że możliwości płynące z powyższego systemu nie zostały w pełni wykorzystane. Warto zwrócić uwagę, że wśród aplikacji zainstalowanych w pamięci smartfona znajduje się Radio FM.

Surfować po Internecie można za pomocą zainstalowanych w pamięci smartfona przeglądarek Chrome i UC Browser. Dużym atutem przeglądarki od Google’a jest synchronizacja danych z dowolną wersją Chrome’a przypisaną do konta Google. W ten sposób bez problemu zostaną otwarte ulubione zakładki z komputera na ekranie smartfona. Z kolei przeglądarka UC Browser oferuje wiele funkcji, m.in. zapisywanie ulubionych stron, przeglądanie stron WWW na pełnym ekranie i intuicyjny menadżer pobierania. Obie przeglądarki umożliwiają szybkie przeglądanie kilkunastu kart jednocześnie. Pod względem szybkości pracy nieco lepiej wypada UC Browser, chociaż dzięki swojej kompatybilności z kontami Google to Chrome będzie częstszym wyborem użytkowników. Przeglądarki poprawnie działają również w trybie incognito – witryny nie są zapisywane w historii przeglądanych stron.

Komunikacja

Jakość rozmów przeprowadzanych za pośrednictwem K6 Note stoi na poprawnym poziomie. Głos rozmówcy w testowanym modelu jest akceptowalny, zarówno podczas rozmowy w trybie głośnomówiącym, jak i w klasycznej formie komunikacji telefonicznej. Głos był dobrze słyszalny w komfortowych warunkach, znacznie gorzej było z rozmowami np. na dworze podczas wietrznej pogody.

test-screenshot-lenovo-k6-note-63-850x478 Lenovo K6 Note

Lenovo K6 Note umożliwia transmisję danych poprzez LTE Cat. 4 (pobieranie do 150 Mb/s, wysyłanie do 50 Mb/s). Smartfon został wyposażony w jednozakresowy moduł Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2 oraz GPS obsługujący A-GPS. Brakuje modułu NFC. Testy komunikacyjne wypadły dobrze, smartfon nie gubił zasięgu ani transmisji danych poprzez LTE ani Wi-Fi.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top