Test Lenovo Yoga Tab 3 Plus: Yoga z plusem za ekran i baterię

test-tablet-lenovo-yoga-tab-3-plus (14)

Podstawowa edycja tabletu Yoga 3 Tab oferowanego przez Lenovo to swoisty krok wstecz. Tablet pod wieloma względami jest gorszy od starszej Yogi 2 Tab. Niedostatki Yoga 3 Tab rekompensuje niższa cena. Modelem, który ma szanse obronić dobre imię serii popularnych tabletów firmy Lenovo jest ulepszona i znacznie droższa Yoga Tab 3 Plus.

Wykonanie i wygląd

Yoga Tab 3 Plus wygląda stylowo. Obudowa w kolorze grafitowym, stosunkowo wąskie ramki wokół ekranu oraz skórzane pokrycie tylnego panelu sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z produktem klasy premium. Z bliska widać jednak, że obudowa, poza otwieraną stopą, wykonana została z tworzywa, a pozornie atrakcyjne pokrycie ze skóry to tak naprawdę syntetyczny odpowiednik naturalnych materiałów. Wciąż broni się jednak front tabletu. Warstwa pokrywająca ekran zapewnia przyjemny poślizg pod palcem, jest odporna na przypadkowe zadrapania, nie mniej pozytywne wrażenie robi obraz wyświetlany na 10-calowym panelu LCD IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Charakterystyczny wałek, biegnący wzdłuż jednego z dłuższych boków tabletu to znak rozpoznawczy serii Lenovo Yoga Tab. Znajduje się w nim ogniwo zasilające, gniazda USB oraz słuchawkowe, a także aparat i podświetlany włącznik. Producent zachwala owo zgrubienie, jako element pomocny w wygodnym trzymaniu tabletu. Podczas pracy z pionowym ustawieniem ekranu, rzeczywiście ma to sens, ale przy korzystaniu z tabletu w pozycji poziomej – niekoniecznie.

Z tyłu urządzenia znajdziemy owalny przycisk, który służy do zwalnia metalowej podstawki. Dzięki niej można wygodnie postawić tablet na stole, albo… powiesić go na ścianie.

Producent, w opisie Yoga Tab 3 Plus umieszczonym na stronie WWW informuje, że tablet spełnia normę IP51. Warto w tym miejscu zauważyć, że IP51 oznacza ochronę przed przedostawaniem się do obudowy kurzu, który mogłaby zakłócić pracę urządzenia (cyfra 5), ale odporność obudowy na działanie wody dotyczy wyłącznie spadających pionowo kropel wody (cyfra 1). Certyfikat IP51 informuje o tym, że Yogę Tab 3 Plus charakteryzuje wysoki stopień ochrony szkodliwym działaniem pyłu, ale zaledwie najniższy z możliwych stopni w kategorii wodoszczelności.

test-tablet-lenovo-yoga-tab-3-plus-4 Test Lenovo Yoga Tab 3 Plus: Yoga z plusem za ekran i baterię

Wymiary tabletu to 178 x 246 milimetrów, natomiast grubość: od 5,7 milimetra przy najcieńszej krawędzi, poprzez 9,5 milimetra w środkowej części obudowy, po aż 21 milimetrów na zgrubieniu. Masa testowego urządzenia wynosi 640 gramów.

Zestaw czujników obecnych w Tab 3 Plus obejmuje: akcelerometr, pola magnetycznego, oświetlenia oraz krokomierz. Niektórym użytkownikom zabraknie zatem na przykład żyroskopu.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top