Test Moto Mods: JBL SoundBoost 2 – Uwolnij moc dźwięku

test-motorola-moto-z2-play (8)

Moto Mods to specjalne moduły opracowane jedynie dla smartfonów Lenovo z rodziny Moto Z. Producent kontynuował swoje innowacyjne rozwiązanie również dla smartfonów drugiej generacji w tym Moto Z2 Play. Moduły łączą się z tylną obudową smartfona poprzez ulokowany na niej system magnesów i łączników. Dzięki temu m.in. Moto Z2 Play wraz z Moto Mods tworzą kompatybilną całość. Fani muzycznych doznań powinni zainteresować się JBL SoundBoost 2. Modułowy głośnik ma za zadanie zdecydowanie podnieść jakość dźwięku odtwarzanych piosenek i multimediów bezpośrednio z telefonu. Moduł jest wyposażony w baterię o pojemności 1000 mAh, która pobiera energię tylko w momencie odtwarzania dźwięku. Smartfon Z2 Play z podłączonym JBL SoundBoost 2 zwiększa swoje gabaryty i trudno go użytkować w dłoni. Jednak przeznaczenie urządzenia jest wtedy inne – ma ono stać w odpowiednim miejscu i pełnić rolę głośnika. Czas przekonać się, czy modułowy głośnik ma satysfakcjonującą jakość dźwięku oraz w jakich sytuacjach może okazać się niezbędny.

test-motorola-moto-z2-play (25)

Wykonanie i wygląd

JBL SoundBoost 2 jest zbliżonych do rozmiarów kompatybilnego z nim smartfona – Motoroli Moto Z2 Play. W efekcie znacząco powiększa urządzenie. Moduł łączy się ze smartfonem za pomocą systemu magnesów i łączników ulokowanych na dolnej części wewnętrznego panelu. Nad nimi znajduje się przycisk, za pomocą którego użytkownik może sprawdzić stan baterii modułu. Sygnalizuje to dioda LED – jeśli świeci się na zielono, urządzenie jest naładowane od poziomu 100% do 51%.

Pomarańczowe źródło światła oznacza przedział naładowania akumulatora od 50% do 16%, zaś poniżej tego poziomu kontrolka będzie koloru czerwonego. Po tej stronie modułu znajduje się jeszcze port USB typu C umożliwiający podłączenie ładowarki. Po obróceniu JBL SoundBoost 2 o 180 stopni oczom użytkownika ukazują się dwa głośniki o mocy 3 W każdy, pokryte warstwą tkaniny zamiast plastikowej kratki. Pośrodku ulokowana jest wysuwana nóżka w kolorze czarnym umożliwiająca stabilne ustawienie urządzenia na dowolnej powierzchni. Na niej widnieje logo producenta. Warto dodać, że poziom głośności dostosowywany jest za pomocą klawiszy ulokowanych na prawym boku Moto Z2 Play.

test-motorola-moto-mods-jbl-soundbool-2-10 Test Moto Mods: JBL SoundBoost 2 - Uwolnij moc dźwięku

Przy pierwszym połączeniu modułu ze smartfonem na ekranie wyświetli się propozycja zainstalowania dedykowanego oprogramowania o nazwie My JBL SoundBoost 2. Główna funkcja aplikacji pozwala na wybranie jednego z sześciu ustawień korektora graficznego: Normal, Metal, Pop, Jazz, Classical, lub Rock. Niestety użytkownik nie może stworzyć własnych, niestandardowych ustawień korektora.

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top