Test Samsung Gear Fit2 Pro: opaska fitness w wydaniu Pro

Samsunga postanowił odświeżyć serię opasek fitness Gear Fit. Tak, o to pod koniec października 2017 na rynku zadebiutował model Gear Fit2 Pro. Samsung wyposażył swoją opaskę w 1,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 432 x 216 pikseli. Na pokładzie opaski znalazł się procesor Exynos 3250, przy współpracy z 512 MB RAM, 4 GB pamięci wbudowanej oraz systemu Tizen 3.0. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w moduły łączności, – Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n i GPS z GLONASS. Energii urządzeniu dostarcza akumulator o pojemności 200 mAh.  Do tego opaska spełnia militarny standard MIL-STD-810G oraz wytrzymuje napór wody o ciśnieniu do 5 ATM - można w niej pływać bez obaw. Jej waga to zaledwie 34 gramy. Czas sprawdzić, jak opaska fitness z wybranymi funkcjami smartwatcha sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Czy jest to pożądana opaska fitness wśród osób aktywnych?

Wykonanie i wygląd

Samsung Gear Fit2 Pro na pierwszy rzut oka wygląda, jak standardowa opaska fitness i bardzo przypomina swojego poprzednika – model Gear Fit2. Pomiędzy fitbandami występują tylko dwie różnica. Pierwsza to kolory – Gear Fit2 Pro występuje w czarnym oraz czarno – czerwonym. Druga to zapięcia paska.  W nowej opasce użytkownik ma do czynienia z klasycznym zapięciem, jak w zegarku. Jest to świetne rozwiązanie, bowiem praktycznie niemożliwe jest aby w trakcie użytkowania fitband spadł z ręki użytkownika. Warto dodać, że pasek wykonano z miękkiego tworzywa zapewniającego wysoki komfort użytkowania. Główna część opaski wykonana z tworzywa sztucznego, to moduł z wyświetlaczem oraz dwoma przyciskami fizycznymi. Są ulokowane po prawej stronie i górny pełni funkcję “powrotu”, a dolny to przycisk włączenia zasilania i ekranu głównego.

Od spodu Gear Fit2 Pro znajdują się złącza pin oraz czujnik pulsu, który umożliwia dokonanie pomiaru w wybrany przez nas sposób – okresowy na przestrzeni dnia lub ciągły podczas ćwiczeń, również pływackich. Samsung Gear Fit2 Pro niewiele różni od poprzednika, ale trzeba docenić przede wszystkim lepszy rodzaj zapięcia oraz wodoszczelność. Do tego opaska spełnia militarny standard MIL-STD-810G oraz wytrzymuje napór wody o ciśnieniu do 5 ATM, czyli można w niej pływać bez obaw. Producent informuje także, że Gear Fit2 Pro może być użytkowany w wodzie słonej.

Komentarze

Top