Test Samsung Gear S3 Classic: Jeden pierścień, by wszystkimi rządzić

test-samsung-gear-s3-classic (1)

Samsung Gear S3 Classic to najnowszy smartwatch koreańskiego producenta. Na rynku zadebiutował jesienią 2016 roku. Podobnie jak w przypadku modelu S2, zegarek nie posiada miejsca na kartę SIM, więc jego funkcjonowanie uzależnione jest od połączenia ze smartfonem. Na szczęście wyjście z zasięgu nie oznacza całkowitego braku funkcjonalności. Lecz czy to wystarczy, aby zrekompensować ten brak autonomii?

Gear S3 jest nieco większy od swojego poprzednika, lecz podobnie jak on wyglądem przypomina ekskluzywny męski zegarek. Ze względu na swoje gabaryty może nie zyskać uznania pośród kobiet. Na szczęście producent umieścił w swojej ofercie 9 wymiennych pasków o różnych kolorach i fakturze, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.

Całość urządzenia wygląda bardzo solidnie, nie ma odstających elementów lub trzeszczących części. Ekran został zabezpieczony przez szkło Gorilla Glass SR+, dzięki czemu jest odporny na stłuczenia i zarysowania. Wokół wyświetlacza znajduje się obrotowa obręcz wykonana ze stali nierdzewnej sterująca przewijaniem ekranu. Z boku natomiast znajdziemy dwa przyciski sterujące.

Sterowanie smartwatchem odbywa się poprzez dwa przyciski, obrotową obręcz oraz dotyk. Większy ekran ułatwia obsługę osobom o dużych palcach, jednak podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu użytkownicy mogą narzekać na brak fizycznego przycisku akceptacji.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
9 / 10
Wyświetlacz:
8 / 10
Komunikacja:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
8 / 10
Płynność i wydajność:
9 / 10
Bateria:
8 / 10
Ekosystem:
7 / 10
Codzienne użytkowanie:
8 / 10
Fizyczne przyciski itp.:
8 / 10
Funkcje i możliwości:
8 / 10
80%

Ocena redakcji

? %

121 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Top