Test Sony SmartBand 2: Opaska na zdrowie

test-sony-smartband-2 (6)

Na rynku dostępne jest wiele urządzeń służących do pomiarów codziennej aktywności. Inteligentne gadżety sprawdzają kiedy śpimy, mierzą puls i zliczają kroki. Silikonowa opaska wspomaga i motywuje do zwiększenia aktywności. Za SmartBand 2 trzeba zapłacić kilkaset złotych. Przekonajmy się, czy sprytna opaska od Sony dobrze trzyma rękę na pulsie?

Wykonanie i wygląd

Klienci Sony zdążyli już przyzwyczaić się do wysokiej jakości produktów tej firmy. W solidnie zamkniętym pudełku można znaleźć główny moduł urządzenia wraz z towarzyszącą mu opaską, kablem USB i instrukcją obsługi. Opaski dostępne w czterech kolorach: czarnym, białym, różowym i niebieskim. Uniwersalny gadżet można łatwo personalizować po prostu wymieniając kolorowe opaski, w których zagłębieniu mocowany jest główny moduł SmartBanda 2 z czujnikami. Bez względu na to, czy szykujesz się na uroczystość, czy ważne spotkanie albo planujesz trening w parku, SmartBand 2 można dostosować kolorem do ubrania i okazji. W porównaniu do pierwszej edycji SmartBanda można odnieść wrażenie, że Sony wypuściło na rynek identyczny produkt, jednak uważne przyjrzenie się nowej opasce wskazuje wiele różnic.

W zestawie z urządzeniem producent oferuje tylko jedną opaskę. W pierwszej edycji SmartBanda dostarczane były dwie, o różnych rozmiarach. Zmienił się również sposób, w jaki jest zapinany SmartBand 2. Zamiast „guzika”, który towarzyszył pierwszemu SmartBandowi oraz wersji Talk opaski, otrzymujemy zapięcie w którym po przewleczeniu paska przez szlufkę, żadna część paska nie wystaje z drugiej strony, chowa się pod drugim z elementów opaski. Początkowo można mieć trudności z zapięciem i odpięciem opaski (trudno trafić w podłużne otwory, a później wyjąć z nich część zaczepu).

Silikon, z którego wykonano opaskę jest lepszej jakości niż w pierwszej edycji SmartBanda. Opaska straciła wprawdzie charakterystyczny wzór i jest obecnie gładka, ale z drugiej strony to ukłon w stronę kobiet – szczególnie wersje białe i różowe.

test-sony-smartband-2-1 Sony Smartband 2 Swr12

 

Jednak silikonowy pasek to tylko oprawa dla serca i mózgu SmartBanda 2, którym jest mały moduł. W stosunku do poprzedniej edycji zmieniło się jedno – urządzenie zyskało pulsometr. To bardzo ważny element wyposażenia, który powinien być standardem w każdej opasce. Główny moduł SmartBanda 2 działa na bazie 32-bitowego procesora ARM Cortex-M0, który wyposażono w 256 KB pamięci Flash oraz 32 KB RAM. Waży on zaledwie 6 gramów. Opaskę charakteryzuje proste, klasyczne wzornictwo. Wraz z głównym modułem całość jest lekka: waży tylko 25 gramów, dzięki czemu podczas aktywności fizycznej nie czuć obecności urządzenia na nadgarstku. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli zamierzamy nosić SmartBand 2 podczas snu. Na obudowie lekko zaokrąglonego modułu widoczne jest gniazdo micro USB, pojedynczy przycisk oraz trzy diody LED.

Smart Band 2 jest wodoodporny i nie straszny mu kurz, urządzenie uzyskało certyfikat IP68. Trzeba jednak zachować kilka zasad: smartband nie powinien być zanurzane na głębokość większą niż 3 metry i dłużej niż przez 30 minut. SmartBand 2 znosi też wyłącznie kąpiele w czystej, słodkiej wodzie. Sporadyczne korzystanie z opaski w basenach z chlorowaną wodą jest dozwolone pod warunkiem, że urządzenie zostanie później opłukane czystą woda.

Ratings

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Wyświetlacz:
5 / 10
Komunikacja:
5 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
7 / 10
Płynność i wydajność:
7 / 10
Bateria:
6 / 10
Ekosystem:
5 / 10
Codzienne użytkowanie:
5 / 10
Fizyczne przyciski itp.:
5 / 10
Funkcje i możliwości:
7 / 10
57%

Editorial opinion

? %

54 votes

Check details

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top