Test Sony Xperia XA Ultra: Z kamerą do selfie

test-Sony-Xperia-Xa-Ultra (9)

Smartfon debiutował na rynku w lipcu 2016 r. Xperia XA Ultra to większa o cal siostra modelu Sony Xperia XA. Pomimo zbliżonej specyfikacji technicznej, model Ultra przyciąga uwagę dużym ekranem i pokaźnym obiektywem przedniej kamery do zdjęć selfie. Czy Sony udało się opracować telefon idealny dla wielbicieli autoportretów?

specyfikacje-natwojastrone-sony-xperia-xa-ultra

Wykonanie i wygląd

Sony Xperia XA Ultra dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i limonkowym. W pudełku, wraz z telefonem znajduje się ładowarka sieciowa i kabel USB. Niestety, brakuje zestawu słuchawkowego. Smartfon wyróżnia obudowa wykonana z komponentów o dobrej jakości (metal i poliwęglan), urządzenie zostało wzmocnione metalowym obramowaniem, które nadaje Xperii charakterystyczny wygląd. Wzornictwo podkreśla bardzo wąska ramka otaczająca ekran. Jedyna wada plastikowych elementów smartfona to podatność na zabrudzenia i ślady odcisków palców.

Na lewej krawędzi Sony Xperii XA Ultra znajduje się para wysuwanych szufladek na karty SIM oraz microSD. Na prawej krawędzi telefonu umieszczono okrągły przycisk zasilania, połączony ze skanerem linii papilarnych. Poniżej znajdują się przyciski regulacji głośności oraz fizyczny spust aparatu. Górna krawędź mieści gniazdo słuchawkowe oraz wtórny mikrofon, służący do redukcji szumów otoczenia. Tylna część smartfona została wykonana z materiału imitującego metal, oprócz logo „Xperia”, wyróżnia się na niej duży obiektyw kamery położonej w górnym, lewym rogu oraz sąsiadująca z nim dioda doświetlająca.

test-Sony-Xperia-Xa-Ultra-2-1 Sony Xperia XA Ultra

Wzornictwo nowej Xperii właściwie można uznać za wycięte z tego samego szablonu, co pozostałe smartfony z serii. Z jedną różnicą – nową Xperię wyróżnia położony w górnej części urządzenia obiektyw przedniego aparatu o imponującej średnicy. Podpowiada, że smartfon Sony został stworzony do zdjęć selfie.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
7 / 10
Wyświetlacz:
7 / 10
Komunikacja:
8 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
8 / 10
Płynność i wydajność:
9 / 10
Aparat:
6 / 10
Bateria:
9 / 10
Ekosystem:
9 / 10
Codzienne użytkowanie:
8 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

37 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top