Recenzja ZTE Grand S Flex

ZTE Grand S Flex
Smartfon chińskiego producenta ze średniej półki cenowej, z końcówki 2013 roku. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android i charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz obsługą 4G LTE, która jest stosunkowo rzadko spotykana w telefonach tej klasy. Poza tym jednak jest to dosyć przeciętny model, w którym trudno dopatrzeć się wyjątkowych cech.

1. Wykonanie i wygląd

ZTE Grand S Flex w całości wykonano z niezłej jakości, matowego plastiku. Niezależnie od wersji kolorystycznej (biała lub szara do wyboru) front urządzenia jest czarny i w całości składa się z tafli wzmacnianego szkła. Z kolei tył smartfona urozmaica szklane zgrubienie, w którym ukryto m.in. obiektyw aparatu. Szkoda jednak, że element ten nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed zarysowaniami, co z czasem może powodować problemy z jakością zdjęć. Sprytnym rozwiązaniem jest za to odstający kawałek plastiku obok głośnika zewnętrznego, dzięki któremu dźwięk po położeniu smartfona np. na stole nie jest tłumiony.

Niestety, obsługa jedną ręką Grand S Flex pomimo sporej poręczności (słuchawka jest cienka i ma zaokrąglone boki) jest znacznie utrudniona ze względu na spory, pięciocalowy ekran.

50
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze