Recenzja ZTE Kis 3: Trzeci niesmaczny chiński pocałunek

telefonyztezte-kis-3
Ocena Teleguru: 36 /100
zte-kis-3-kopia-1
Chińskie firmy zdobywają szturmem światowe rynki urządzeń mobilnych. Oprócz klonów flagowych modeli, wypuszczają również budżetowe urządzenia przeznaczone dla mniej zamożnych klientów. Niestety osoby, które wraz z ZTE Kis 3 miały nadzieję na świeże, wydajne i tanie urządzenie będą mocno zawiedzione. ZTE, pomimo kilku udanych modeli z wyższej półki cenowej, jest raczej kojarzone z budżetowymi smartfonami. Jedną z najtańszych serii tego producenta jest rodzina Kis, której pierwszy członek był fatalnym urządzeniem. Jednak od momentu jego premiery (2012 rok) minęło trochę czasu – technologia poszła do przodu, podniosły się też standardy w przypadku budżetowych modeli. ZTE stara się wyjść naprzeciw trendom i uczyć na swoich błędach. Efektem jest ZTE Kis 3, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest bardzo niska cena.

1. Wykonanie i wygląd

Obudowa słuchawki niczym się nie wyróżnia i przypomina dziesiątki innych budżetowych smartfonów chińskiego pochodzenia. Jakość użytych materiałów nie robi zbyt dobrego wrażenia, a tył nie jest idealnie dopasowany, jednak dosyć przyjemny w dotyku i zapewnia pewny chwyt. Przód to natomiast tafla wzmacnianego szkła nieznanego pochodzenia. Niestety, producent nie zdecydował się na ekran, w którym warstwa dotykowa oraz wyświetlacz są zintegrowane, przez co dotykając ekranu nie ma się wrażenia obcowania bezpośrednio z obrazem. Jest to jednak detal, do którego szybko można przywyknąć. Znacznie bardziej irytująca jest bardzo szeroka ramka wokół wyświetlacza, która tylko niepotrzebnie powiększa gabaryty urządzenia oraz spora grubość słuchawki (ponad 1 cm). Dla porównania, Kazam Tornado 348 jest więcej niż o połowę cieńszy! Obramowanie nie jest jednak całkowicie pozbawione funkcjonalności, gdyż producent zdecydował się umieścić pod ekranem przyciski.

Pochwalić należy za to poręczność opisywanego modeli. Czterocalowy wyświetlacz można bezproblemowo obsługiwać jedną ręką. Do tego urządzenie ma zaokrąglone rogi, więc dobrze leży w dłoni, dzięki czemu łatwo je chwycić. Zadowoleni powinni też być zwolennicy wymiennych obudów, aczkolwiek do wyboru są jedynie trzy warianty kolorystyczne – granatowy, biały oraz czarny.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top