Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

W 2012 roku Nokia chciała wypuścić smartfon z klawiaturą QWERTY

Od paru miesięcy internet zachwyca się nietypowym smartfonem BlackBerry KEYone. Mało kto wie, że już w 2012 roku Nokia planowała wypuścić uderzająco podobne urządzenie skierowane do klientów biznesowych.

Już w 2012 roku pojawiły się pogłoski, że fińska firma próbuje przekonać amerykańskie firmy do ich nowego urządzenia. Nie było jednak do końca wiadomo o jaki smartfon chodzi. Zwłaszcza, że sprawa ucichła, a Nokia ostatecznie nie zaprezentowała nic nowego. Parę dni temu do internetu trafiły zdjęcia prototypu Nokii RX-100, podobnego do wypuszczonego rok wcześniej modelu E6. Podstawową różnicą był system operacyjny, ponieważ na pokładzie E6 znajdował się Symbian, natomiast przedstawiony na fotografiach smartfon posiada system Windows Phone 8.

Nokia RX-100 miała mieć dotykowy wyświetlacz AMOLED oraz 2 GB pamięci wewnętrznej. Klawiatura QWERTY posiadała 39 przycisków, bez wyodrębnienia części numerycznej. Ostatecznie model trafił na listę nigdy niezarealizowanych urządzeń. Z jednej strony szkoda, bo na pewno byłby dość wyjątkowy nawet na tamte czasy. Z drugiej strony były to czasy, kiedy większość użytkowników sięgała po całkowicie dotykowe modele, a fizyczna klawiatura niepotrzebnie zwiększała rozmiar i wagę urządzenia. Niestety nie mamy już szansy przekonać się czy Nokia RX-100 miałaby szansę na sukces w 2012 roku.
A wy kupilibyście Nokię z Windows Phone i klawiaturą QWERTY w 2012 roku?

Źródło: Phonearena
Back to top button