Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Do 2019 roku Apple będzie płacić aktualnemu producentowi grafiki 10 centów za iPhone’a

Według szacunków szwedzkiego UBS, do 2019 roku zysk Imagination Technologies pochodzący ze współpracy z firmą Apple spadnie o 60 procent. Za każdego wyprodukowanego iPhone’a brytyjski producent układów graficznych otrzyma 10 centów, nie – jak ma to miejsce obecnie – 30.

Imagination Technologies poinformował jakiś czas temu, że firma Apple planuje zakończyć korzystanie z jego usług, by w przyszłości zająć się samodzielnym opracowywaniem chipów dla swoich nowych urządzeń. Powodem zerwania współpracy jest zdaniem Imagination Technologies fakt, że Apple chce mieć większą kontrolę nad swoim sprzętem. Informacja o tym, że kalifornijska korporacja rozpoczyna prace nad „niezależnym projektem grafiki”, skutkowała 70-procentowym spadkiem udziałów brytyjskiego producenta.

Aktualnie Apple płaci Imagination 30 centów za każdego wyprodukowanego iPhone’a. Szwedzki konglomerat bankowy UBS przewiduje, że w ciągu kolejnych dwóch lat fiskalnych zysk brytyjskiej firmy spadnie do 10 centów za urządzenie. Jest to mniej więcej tyle, ile Imagination Technologies otrzymuje obecnie od mniej znanych partnerów.

2/3 aktualnych zysków brytyjskiego producenta pochodzi z kontraktów z Apple’m. Jeśli przewidywania UBS sprawdzą się, przyszłość Imagination Technologies nie wygląda różowo.

Źródło: Phonearena
Back to top button