25 lat Asusa: Producent stawia na urządzenia mobilne

Na specjalnej konferencji koncern Asus obchodził ćwierćwiecze swojej obecności na światowych rynkach. Przy okazji zdradził, że chce bardziej niż w przeszłości skupić się na urządzeniach mobilnych.

Firma Asus powstała w 1989 roku i początkowo była znana jako dostawca komputerowych podzespołów – przede wszystkim płyt głównych do komputerów. Później koncern dał się poznać także jako samodzielny producent sprzętu – głównie laptopów. W 2007 roku Asus stworzył nową kategorię produktów zwanych netbookami (niewielkich komputerów przenośnych służących głównie do surfowania w Internecie), a jego drogą podążyło wielu innych producentów (np. Acer oraz MSI).

Teraz Asus podkreśla, że na dynamicznie zmieniającym się rynku nowoczesnych technologii kieruje swój wzrok w kierunku nowych kategorii produktów. Firma jest mocno osadzona na półce z tabletami, gdzie walczy o palmę rynkowego pierwszeństwa z Samsungiem i Apple. Teraz chce poszerzyć swój mobilny asortyment o smartfony, które do tej pory traktował trochę po macoszemu. Asus już zapowiedział premierę telefonów z linii ZenFone, które mają się pojawić w sprzedaży jeszcze w 2014 roku.

news-asus25-2 25 lat Asusa: Producent stawia na urządzenia mobilne

Inny obszar zainteresowania tajwańskiego producenta to urządzenia z kategorii wearables (noszalne), czyli smartwatche i podobne gadżetów.

Na pewno najbliższa przyszłość będzie należeć do wearables, czyli wszelkiego rodzaju zegarków, opasek, czyli wszystkich urządzeń, które mogą nam pomóc w uprawianiu sportów – mówi Sławomir Stanik, country manager Asus w Polsce. – Istotna jest również szeroko pojęta miniaturyzacja i hybrydyzacja urządzeń. To są kierunki, w których podąża cała branża. Do tego oczywiście coraz bardziej trwałe i lepsze baterie, co jest też dużym wyzwaniem dla rynku.

Źródło: Asus

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
32.57%
199 głosy
21.28%
130 głosy
25.53%
156 głosy
20.62%
126 głosy
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze