Wiadomości

256 GB w smartfonach dzięki Samsungowi

Samsung ogłosił uruchomienie masowej produkcji pierwszych w branży modułów pamięci o pojemności 256 GB w standardzie Universal Flash Storage 2.0.

Firma chwali się, że pamięci osiągają wyraźnie wyższe prędkości od topowych kart microSD, a nawet niektórych dysków SSD w komputerach osobistych. Opracowane przy wykorzystaniu technologii V-NAND moduły są w stanie zapewnić do 850 Mb/s prędkości odczytu i do 260 Mb/s zapisu. Cechują się również ponad dwukrotnie większą liczbą operacji na sekundę niż poprzednia generacji pamięci UFS – 45 tysiące dla odczytu i 40 tysięcy dla zapisu. Samsung zdradził, że jego przyszłe telefony będą obsługiwały interfejs USB 3.0, co w połączeniu z szybkimi kościami flash 256 GB UFS 2.0 ma zapewnić niezwykle szybki transfer plików – w przypadku 90-minutowego materiału wideo w jakości Full HD wyniesie on zaledwie 12 sekund. Pierwszym urządzeniem, które zostanie wyposażone w nowy chip koreańskiego producenta będzie najprawdopodobniej flagowy Galaxy Note 6.

Źródło: Samsung

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close