Wiadomości

3.6 miliona sprzedanych zegarków Apple Watch w II kwartale 2015 roku

Podczas gdy długoterminowy sukces Apple Watch pozostaje niewiadomą, początek obecności zegarka na rynku okazuje się być bardzo udany.

Według danych IDC, Apple sprzedało 3.6 miliona egzemplarzy swojego pierwszego smartwatcha w drugim kwartale tego roku, co należy uznać jako niemałe osiągnięcie, zważywszy na fakt, że gadżet nie był dostępny przez cały ten okres (sprzedaż ruszyła dopiero pod koniec kwietnia). Ten wynik sprawił, że Apple znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu producentów elektroniki noszonej . Liderem został Fitbit, sprzedając 4.4 miliona sztuk swoich urządzeń. Jak zauważyli analitycy, wejście Apple na dopiero rozwijający się rynek wearables podniosło ogólną sprzedaż i zainteresowanie produktami z tej kategorii. Z raportu IDC wynika, że łącznie w drugim kwartale 2015 roku sprzedano 18.1 miliona sztuk tych gadżetów, w porównaniu do 5.6 miliona rok wcześniej. news-idc-raport-wearables-2q2015Opublikowana przez IDC statystyka ujawniła również, że czołową piątkę producentów wearables zamknęły Xiaomi, Garmin i Samsung, z wynikami odpowiednio 3.1, 0.7 oraz 0.6 miliona sprzedanych urządzeń.

Źródło: IDC

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close