TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

3.6 miliona sprzedanych zegarków Apple Watch w II kwartale 2015 roku

3.6 miliona sprzedanych zegarków Apple Watch w II kwartale 2015 roku

Podczas gdy długoterminowy sukces Apple Watch pozostaje niewiadomą, początek obecności zegarka na rynku okazuje się być bardzo udany.

Według danych IDC, Apple sprzedało 3.6 miliona egzemplarzy swojego pierwszego smartwatcha w drugim kwartale tego roku, co należy uznać jako niemałe osiągnięcie, zważywszy na fakt, że gadżet nie był dostępny przez cały ten okres (sprzedaż ruszyła dopiero pod koniec kwietnia). Ten wynik sprawił, że Apple znalazł się na drugim miejscu w zestawieniu producentów elektroniki noszonej . Liderem został Fitbit, sprzedając 4.4 miliona sztuk swoich urządzeń. Jak zauważyli analitycy, wejście Apple na dopiero rozwijający się rynek wearables podniosło ogólną sprzedaż i zainteresowanie produktami z tej kategorii. Z raportu IDC wynika, że łącznie w drugim kwartale 2015 roku sprzedano 18.1 miliona sztuk tych gadżetów, w porównaniu do 5.6 miliona rok wcześniej. news-idc-raport-wearables-2q2015 3.6 miliona sprzedanych zegarków Apple Watch w II kwartale 2015 rokuOpublikowana przez IDC statystyka ujawniła również, że czołową piątkę producentów wearables zamknęły Xiaomi, Garmin i Samsung, z wynikami odpowiednio 3.1, 0.7 oraz 0.6 miliona sprzedanych urządzeń.

Źródło: IDC

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
9.09%
1 głosy
9.09%
1 głosy
36.36%
4 głosy
45.46%
5 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top