5 milionów aplikacji w App Store do 2020 roku

Według analityków z firmy Sensor Tower, w ciągu kilku następnych lat możemy się spodziewać znacznego wzrostu liczby aplikacji w Apple App Store.

Kilka miesięcy temu Apple ogłosiło, że w App Store znajduje się ponad 2 miliony aplikacji. Z najnowszych prognoz wynika, że jeszcze w tym roku liczba ta może się zbliżyć do 3 milionów, a na koniec 2017 roku osiągnąć poziom 3.6 miliona. Jak przewiduje Sensor Tower, do 2020 roku w sklepie Apple może się znajdować około 5.06 miliona programów. Większość aplikacji mają stanowić gry. Odzwierciedlają to m.in. wyniki App Store z maja tego roku, kiedy to spośród 48 231 nowych aplikacji aż 43% było grami. Drugą najpopularniejszą kategorią były aplikacje edukacyjne (2472 tytuły)Analitycy uważają, że Apple będzie musiało wprowadzić spore zmiany w App Store pod względem nawigacji czy też ogólnej prezentacji, by umożliwić deweloperom i ich aplikacjom trafienie do docelowej grupy konsumentów.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
16.67%
1 głosy
16.67%
1 głosy
33.33%
2 głosy
33.33%
2 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze