Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

560 tysięcy aplikacji dla Windowsa i Windows Phone

Każdego dnia do sklepów Microsoftu trafiają setki nowych tytułów i obecnie jest ich już ponad pół miliona. Nadchodzą lepsze czasy dla giganta z Redmond i jego mobilnego Windowsa?

Zaprezentowana statystyka oznacza, że od połowy listopada 2014 roku, kiedy to zanotowano wynik na poziomie 525 tysięcy (340 tys. w Windows Phone Store i 185 tys. w Windows Store), na obu platformach przybyło łącznie 35 tysięcy nowych aplikacji. Nie podano jednak, jak liczba ta została rozdysponowana pomiędzy poszczególnymi sklepami. Jeszcze wcześniej, 27 czerwca zeszłego roku aplikacji było łącznie około 400 tysięcy.

Deweloperzy nadal znacznie bardziej preferują pisanie aplikacji dla iOS, na co wpływ ma też duże piractwo na Androidzie (co i tak nie powstrzymuje twórców od zalewania Google Play programami), czego dowodem jest chociażby niska sprzedaż gry Monument Valley. Ponadto, w zeszłym roku sklep Apple przyniósł twórcom aplikacji 10 miliardów dolarów przychodu. Platforma Microsoftu traktowana jest nieco po macoszemu i z reguły nie pojawiają się na niej hitowe gry czy programy, których próżno szukać gdzie indziej. Widać jednak, że gigant z Redmond stara się jak może, aby przyciągnąć większą liczbę twórców, a ostatnie statystyki pokazują, że jest trochę lepiej pod tym względem.

Czy wraz ze zbliżającą się premierą Windowsa 10 w wersji desktopowej i mobilnej sytuacja zmieni się diametralnie i nastąpi długo oczekiwany wzrost zainteresowania systemem Microsoftu dla urządzeń przenośnych? Na to niestety nie ma i nie będzie jasnej odpowiedzi jeszcze przez jakiś czas, ale z pewnością jest już lepiej niż kiedykolwiek.

Źródło: Phonearena

Tagi
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close