900 milionów użytkowników aplikacji Facebook Messenger

Facebook poinformował, że popularny komunikator internetowy Messenger przekroczył już liczbę 900 milionów aktywnych użytkowników i wkrótce doczeka się kilku nowych funkcji.

Facebook Messenger zbliża się tym samym do innego komunikatora należącego do firmy Marka Zuckerberga – WhatsApp, z którego korzysta aktualnie ponad miliard osób. Co ciekawe, jeszcze w styczniu tego roku Messenger miał 800 milionów użytkowników, a od momentu swojego startu jako osobna aplikacja (2011 r.) sukcesywnie się rozwija i jest na dobrej drodze do przebicia magicznej, dziesięciocyfrowej bariery w ciągu kilku nadchodzących miesięcy. Już niedługo w Facebook Messenger pojawi się parę nowości, które mają za zadanie ułatwić odnajdywanie innych osób czy przedsiębiorstw i komunikację z nimi. Przykładowo, część firm korzysta z niestandardowej, unikatowej nazwy, która w komunikatorze jest rzadko widoczna. Po najnowszej aktualizacji zostanie to znacznie usprawnione. Podobnie będzie w przypadku spersonalizowanych, skróconych linków (m.me/nazwaużytkownika), dzięki którym użytkownicy będą mogli łatwiej nawiązać kontakt.

Inną z szykowanych zmian jest wzorowana na snapkodach ze Snapchata funkcja Messenger Codes, umożliwiająca zeskanowanie za pomocą aparatu zdjęcia z kodem i automatyczne przejście do profilu danej osoby czy też nawiązanie rozmowy. Oprócz tego pojawią się Messenger Greetings, czyli ustawianie przez użytkownika komunikaty, które będą widniały w oknie czatu przed rozpoczęciem konwersacji.

Źródło: Facebook

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

Wiadomości o messenger

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top