Wiadomości

Adam Sawicki zostanie nowym prezesem zarządu T-Mobile Polska

Adam Sawicki został nominowany na stanowisko prezesa zarządu T-Mobile Polska, które obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku. Będzie raportował bezpośrednio do Claudii Nemat, członka zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialnej za Europę i Technologię.

Zastąpi na tym stanowisku Zachariasa Piperidisa, członka zarządu ds. operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który od 1 listopada 2014 roku pełni również tymczasową funkcję prezesa zarządu T-Mobile Polska. Adam Sawicki jest obecnie dyrektorem generalnym i prezesem zarządu Netii, drugiego największego operatora sieci stacjonarnej w Polsce. Od 2008 do 2011 roku był prezesem zarządu GTS Central Europe. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu Ruch Internet. Piastował wysokie stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), zdobywał doświadczenie w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej. W tym czasie brał udział w wielu projektach, w tym obejmujących strategiczne przekształcenia operatorów, zarówno na rynku obsługi klientów biznesowych (B2B), jak i indywidualnych (B2C). Sawicki karierę zawodową i międzynarodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel, w Sztokholmie, jako konsultant w Departamencie Rozwoju Biznesu.

Źródło: T-Mobile

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close