Aktualizacja Android Wear do wersji 2.0 opóźniona z powodu błędu

Nowa aktualizacja Android Wear wprowadzi komunikację między zegarkami

Najnowsza wersja oprogramowania mobilnego Android Wear nie trafia na smartwatche na czas. Google za powód opóźnienia podaje fakt, że w czasie testów oprogramowania znaleziono poważny błąd, który uniemożliwia udostępnienie Android Wear 2.0 na niektórych urządzeniach objętych planami aktualizacji.

Google tłumaczy się następująco:

Rozpoczęliśmy aktualizację Android Wear dla zegarków Fossil Q Founder, Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 i Tag Heuer Connected. Jeśli chodzi o resztę smartwatchy, update opóźnia się z powodu błędu znalezionego na finalnych etapach testowania. Gdy tylko uda nam się rozwiązać problem, zamkniemy proces na pozostałych urządzeniach.

Aktualizacja Android Wear do wersji 2.0 dla trzech powyższych zegarków rozpoczęła się 29 marca. W sieci sporadycznie pojawiają się informacje od użytkowników pozostałych smartwatchy, na które miała trafić nowa odsłona mobilnego Androida, że system został już zaktualizowany. Proces ma zakończyć się 4 kwietnia.

Android Wear 2.0 to największe do tej pory uaktualnienie opracowanego przez Google systemu operacyjnego dla wearables. Update wprowadza kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu urządzeń, umożliwiając użytkownikowi między innymi odpowiadanie na wiadomości tekstowe za pomocą klawiatury w zegarku, pisma odręcznego czy funkcji Smart Reply. Dzięki aktualizacji można również korzystać z Google Assistant bezpośrednio z poziomu smartwatcha. Zmiany obejmują także interfejs, który staje się bardziej intuicyjny i przystępny dla posiadacza zegarka.

Źródło: Wareable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top