Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Aktualizacja iOS na 2019 rok skupi się na iPadach

Choć od premiery iOS 12 dzieli nas jeszcze niecały miesiąc, w internecie zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o trzynastej wersji systemu operacyjnego Apple’a. iOS 13 będzie zawierać dedykowaną aktualizację dla iPadów, noszącą nazwę kodową „Yukon” (od Jukonu, jednego z terytoriów Kanady).

Ekran domowy tabletu Apple’a doczeka się odświeżenia wyglądu, a oprócz niego pojawi się m.in. nowa wersja aplikacji Pliki. Niektóre z nowych funkcji będą wykorzystywać ołówek Apple Pencil. W trzynastej wersji iOS aplikacje na iPada będą mogły korzystać z zakładek, używanych obecnie w macOS. Możliwe będzie uruchomienie tej samej „apki” w dwóch instancjach, korzystając z trybu podzielonego ekranu. Niektóre z nowych funkcji trafią także do iPhone’ów.

Według niektórych źródeł funkcje planowane na iOS 13 miały pojawić się w systemie Apple’a już w tym roku. Firma z Cupertino zdecydowała się jednak skupić na poprawie wydajności i usprawnieniu zabezpieczeń. iOS 12 zostanie zaprezentowany już w następnym miesiącu, podczas corocznej konferencji WWDC, która będzie trwać od 4 do 8 czerwca w Kalifornii.

Źródło: @markgurman
Back to top button