Aktualizacja smartfonów Lumia do Windows 10 wystartuje w grudniu

Aktualizacja smartfonów Lumia do Windows 10 wystartuje w grudniu

Microsoft poinformował, że posiadacze dotychczasowych modeli Lumia mogą spodziewać się rozpoczęcia procesu aktualizacji systemu do wersji Windows 10 Mobile w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Lumia 950 i Lumia 950 XL oraz budżetowa Lumia 550 trafią do sprzedaży już z mobilnym Windowsem 10 na pokładzie. Inne, starsze smartfony tej serii, o ile spełniają minimalne wymagania sprzętowe, mają również zagwarantowaną aktualizację. Do tej pory było jednak wiele niejasności odnośnie jej dostępności, choć gigant z Redmond zapewniał, że wkrótce wszystkiego się dowiemy. Dziś wiemy, że pierwsze urządzenia zaczną być aktualizowane od grudnia tego roku – poinformował koncern za pośrednictwem profilu Microsoft Lumia na Facebooku, w odpowiedzi na zapytanie jednego z użytkowników, zastanawiającego się, kiedy telefony takie jak Lumia 640 i 640 XL otrzymają Windows 10 Mobile. Chociaż nie padły tutaj żadne konkretne daty i nie wiadomo, które modele „pójdą na pierwszy ogień”, mamy nadzieje, że cały proces pójdzie sprawnie i na początku przyszłego roku posiadacze każdego z kompatybilnych urządzeń będą się cieszyć z nowego systemu. Tymczasem warto przypomnieć, że aktualnie pełna lista wspieranych modeli Lumia przedstawia się następująco:

Dodatkowo ujawnione zostało, że aktualizacja najprawdopodobniej ominie smartfony z mniej niż 8 GB wbudowanej pamięci, aczkolwiek niewykluczone, że zmieni się to w najbliższym czasie lub znajdzie się sposób ominięcia tego wymogu.

Źródło: GSMArena, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
16.67%
2 głosy
25%
3 głosy
25%
3 głosy
33.33%
4 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top