Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Alcatel 1 – potencjalnie najtańszy smartfon z Androidem Go

Android Go jest systemem, który zdobywa low-endowe smartfony. Coraz więcej producentów umieszcza doskonale zoptymalizowanego Androida w swoich smartfonach – Alcatel nie pozostaje z tyłu.

Alcatel 1 miał swoją premierę w Rosji. Wygląda jak trochę gorszy wariant Alcatela 1X, ale wyposażony jest w Androida Oreo w wersji Go. Nie ma informacji o dokładnej cenie Alcatel 1 na rynkach światowych, ale już w tym momencie znamy specyfikację.

Alcatel 1 posiada 5-calowy ekran 18: 9 z rozdzielczością 960 x 480, tylny aparat 5 Mpix, przedni aparat 2 Mpix, czterordzeniowy procesor MediaTek MT6739 o taktowaniu 1,3 Ghz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej i akumulator o pojemności 2 000 mAh. A więc od Alcatela 1X odróżnia go mniejsza pamięć wewnętrzna (8 GB kontra 16 GB) i niższa rozdzielczość tylnej kamery (5 Mpix kontra 8 Mpix).

The Alcatel 1 with Android Go.

Ze względu na nieco niższe parametry, Alcatel 1 będzie tańszy od Alcatela 1X, a więc jego cena będzie wynosić poniżej 100 USD – co czyni go prawdopodobnie najtańszym smartfonem z Android Go.

Źródło: Android Authority

Tagi
Back to top button
Close