Alert w Indiach: Policjanci i wojskowi na celowniku hakerów

news-whatsapp-hacken

W Indiach ogłoszono alert związany z przewidywanym atakiem cyberprzestępców na dane należące do pracowników służb mundurowych, przede wszystkim policjantów i żołnierzy. Według dostępnych informacji atak ma zostać dokonany za pomocą komunikatora WhatsApp.

O zagrożeniu ze strony cyberprzestępców poinformowały indyjskie służby bezpieczeństwa monitorujące m.in. aktywność hakerów w internecie.

Według tych doniesień w krótkim czasie może dojść do ataku na wybrane grupy użytkowników aplikacji WhatsApp służącej do komunikacji przez smartfony za pomocą internetu.

Ofiarami hakerów mieliby się stać przede wszystkim policjanci i pracownicy oraz żołnierze indyjskiej armii. Atak ma zostać przeprowadzony za pomocą dwóch różnych wirusów zarażających komunikator. Podczas infekcji atakujący podszywają się pod NDA (National Defence Academy) oraz NIA (National Investigation Agency), a następnie przechwytują wrażliwe dane użytkowników – m.in. numery kont bankowych i kody dostępu do nich.

Na razie nie odnotowano żadnych incydentów z użyciem wspomnianych wirusów. Eksperci podkreślają jednak, że byłby to pierwszy lokalny atak hakerski na użytkowników WhatsApp wymierzony w służby związane z bezpieczeństwem danego kraju.

 

 

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
0%
0 głosy
100%
1 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top