Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Allview: Atrakcyjne smartfony z słonecznych Bałkanów

Wygląda na to, że producentom sprzętu z niskiej i średniej półki cenowej przybył wyjątkowo groźny konkurent. Smartfony marki Allview wyróżniają się przyzwoitą specyfikacją za rozsądne pieniądze oraz wysoką jakością wykonania, a Teleguru miał okazję porozmawiać z szefostwem firmy.

Marka Allview nie była dotąd dobrze znana na polskim rynku urządzań mobilnych. Teraz pochodzący z Rumunii producent chce przyciągnąć uwagę użytkowników wprowadzając gamę kilkunastu urządzeń, wśród których są zarówno smartfony, jaki i tablety. Wśród tych pierwszych do wyboru będą modele z trzech różnych serii.

Jednym z przedstawicieli serii o nazwie Viper jest Allview V1 Viper S. Został on wyposażony w czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1.4 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Te dwa ostatnie parametry są godne uwagi, bowiem w tej klasie sprzętu rzadko zdarzają się modele mające na pokładzie 2 GB RAM-u i tak wiele przestrzeni na gromadzenie danych użytkownika.

Ekran ma przekątną 5 cali i został pokryty warstwą szkła Gorilla Glass, podobnie jak pozostałe modele producenta ze wszystkich serii. Taka dodatkowa ochrona wyświetlacza zabezpiecza go przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, a Gorilla Glass cieszy się od dawna dobrą opinią wśród użytkowników. Główny aparat ma 13 Mpix i wspiera go szklana optyka, co znacznie poprawia jakość robionych nim zdjęć.

Przedstawicielem rodziny Soul jest model Allview X2 Soul. Zastosowano w nim wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości Full HD (1080p). Za jego sprawne działanie odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek 1.7 GHz oraz 2 GB RAM.

news-allview-premiere-2 Aparat, tak jak w wypadku Vipera S, ma rozdzielczość 13 Mpix i, jak pokazuje praktyka, dobrze radzi sobie z robieniem zdjęć – Teleguru miał okazję zobaczyć owoce działania aparatu, o czym przeczytać można nakońcu tego tekstu. Producent zwraca uwagę na fakt, że obudowa X2 Soul ma zaledwie 5.5 milimetra grubości. Będzie to więc jeden z najcieńszych smartfonów na polskim rynku, aczkolwiek pod tym względem przewyższa go Kazam Tornado (5 mm).

Wymienione poprzednio modele pochodziły z serii, które mają pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Nieco inaczej jest z urządzeniami z linii Imperia, tutaj bowiem do dyspozycji użytkowników jest system operacyjny Windows Phone. Model Allview Impera S jest wyposażony w ekran o przekątnej 5 cali, a jego sercem jest czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 taktowany z częstotliwością 1.2 GHz. Do tego producent dołożył 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci wewnętrznej na gromadzenie danych. Główny aparat umieszczony na tylnej ścianie urządzenia może robić zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix. Jest to w miarę standardowa specyfikacja jak na smartfon z Windows Phone ze średniej półki sprzętowej. Ciekawe, czy producent zdecyduje się na wzbogacenie oprogramowania w swoje dodatki, tak jak robi to Microsoft w Lumiach.

news-allview-premiere-4Na razie Allview oferuje wszystkie swoje telefony i tablety na stronie internetowej, jednak według zapowiedzi urządzenia mają niebawem trafić także do tradycyjnych sklepów. Jest możliwe, że wybrane modele pojawią się także w ofertach operatorów telekomunikacyjnych.

Podczas konferencji prasowej wprowadzającej markę Allview do Polski Teleguru rozmawiał z przedstawicielami producenta, którzy zwrócili uwagę na kilka interesujących wątków.

Jestem przekonany, że produkty Allview bardzo zainteresują potencjalnych klientów – powiedział Paweł Zwoliński, szef sprzedaży Allview w Polsce. – Poza doskonałym wykonaniem oraz najlepszymi podzespołami oferujemy też długie wsparcie produktu. Niestety dzisiaj jest to element, który wielu producentów całkowicie ignoruje. Wprowadzają model na rynek i od razu zapominają o dalszych aktualizacjach. Allview ma inne podejście do sprawy.

Teleguru zgadza się ze słowami Zwolińskiego. Istotnie większość producentów w pogoni za wprowadzaniem na rynek coraz nowszych modeli często zapomina o tym, że równie ważne jak oferowanie klientom najnowszych rozwiązań technologicznych jest zapewnienie im odpowiedniego i stałego wsparcia po sprzedaży konkretnego modelu.

news-allview-premiere-3
Podczas rozmowy z Teleguru Lucian Peticila, dyrektor generalny Allview zwrócił uwagę na pewien interesujący szczegół smartfonów oferowanych przez rumuńskiego producenta.

Jedną z najważniejszych cech naszych produktów jest korzystanie z wysokiej jakości obiektywów montowanych w smartfonach – przekonywał Peticila. – Gdy inni producenci montują zwykły plastik w swoich modelach, my stawiamy na prawdziwe szkło z dopracowanym oprogramowaniem. Efekt jest naprawdę widoczny i niejednokrotnie przewyższa flagowe modele konkurencji.

Teleguru miało okazję przejrzeć zdjęcia z urlopu wykonane przez Luciana Peticilę jednym ze smartfonów Allview. Trzeba przyznać, że ich jakość jest naprawdę imponująca, szczególnie po wzięciu pod uwagę cen oferowanych urządzeń.

Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacjami oraz zdjęciami smartfonów marki Allview dostępnych na polskim rynku.

Źródło: Allview

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close