„Am I going down?” – nowa aplikacja na iOS pozwala sprawdzić, czy lecimy pechowym samolotem

Am I going down? - nowa aplikacja na iOS pozwala sprawdzić

Aplikacja oblicza na podstawie danych statystycznych teoretyczne szanse na katastrofę samolotu danej linii. Twórcy, studio Vanilla Pixel przyznają, że jej celem jest uspokojenie zdenerwowanych pasażerów.

Zainteresowani podróżujący mogą wprowadzić do aplikacji dane swojego potencjalnego lotu, w tym nazwę przewoźnika, typ samolotu i lotniska, z których odlatują i do których przylatują. Następnie generowana jest statystyka, która szacuje, jakie są szanse, że dany lot ulegnie wypadkowi. W przypadku podróży z San Francisco do portu lotniczego Dallas-Fort Worth, samolotem linii American Airlines (Boeing 747-400), prawdopodobieństwo rozbicia wynosi 1 do niemal 4.5 miliona. Co ciekawe, „Am i Going Down?” podaje również informacje odnośnie tego, przez ile lat codziennie należałoby latać tym połączeniem, aby doszło do katastrofy. Ma to za zadanie uspokojenie pasażerów i uświadomienie ich, że tego typu wypadki zdarzają się bardzo rzadko.

news-aplikacja-ios-lot-1 "Am I going down?" - nowa aplikacja na iOS pozwala sprawdzić, czy lecimy pechowym samolotemProgram opiera się na danych Biura Archiwów Wypadków Lotniczych w Genewie, amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu oraz Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa cywilnego. Łącznie analizuje on ponad 10 milionów przebytych lotów, w swoich obliczeniach uwzględniając dawne wypadki, w których zginął przynajmniej jeden pasażer. Loty sprzed ponad 10 lat nie są brane pod uwagę.

„Am I going down?” jest obecnie dostępne jedynie na urządzenia z systeme iOS i kosztuje w App Store 0.99 euro (około 4 zł). W przypadku dostatecznie dużego zainteresowania, być może trafi ona na Androida.

 

Źródło: Mashable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.55%
117 głosy
24.24%
111 głosy
24.02%
110 głosy
26.19%
120 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top