Amazon zwróci 70 milionów dolarów za transakcje przeprowadzone przez dzieci.

news-amazon

Wielu rodziców z całego świata spotkało się z sytuacją kiedy ich dzieci dokonały niechcianej transakcji w aplikacjach mobilnych. W niektórych przypadkach okazywało się, że straty użytkowników dochodziły do ogromnych sum.

We wtorek zakończyła się prawna batalia między Amerykańską Federalną Komisją Handlu, a firmą Amazon. W rezultacie ta druga ma zwrócić ponad 70 milionów dolarów poszkodowanym rodzicom. Wynika to ze zgłaszanego przez wielu użytkowników problemu polegającego na zbyt łatwej procedurze zakupu wirtualnych przedmiotów przez aplikację na Androida lub czytnik ebooków Kindle. W związku z tym dzieci mogły w prosty sposób dokonać zakupu bez wiedzy swoich rodziców.

Zgodnie z wyrokiem rodzice, których dzieci dokonały niechcianych transakcji między 2011, a 2016 rokiem będą mieli możliwość odzyskania przynajmniej części utraconej kwoty. Amazon nie chce komentować całej sprawy, dlatego nie wiadomo jeszcze w jaki sposób firma planuje dokonać zwrotu pieniędzy.

W 2014 roku podobna sytuacja dotyczyła sklepów Apple i Google, które musiały zwrócić w sumie 51 milionów dolarów swoim użytkownikom. W odpowiedzi Apple wysłał maile i listy do osób, które mogły zostać poszkodowane. Ostatecznie firma odpowiedziała na 37 tysięcy roszczeń i każdy przypadek rozpatrzyła na korzyść klienta.

Źródło: Pcworld

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top