Wiadomości

Amerykańskie wersje Xperii Z5 pozbawione istotnego rozwiązania

Sony Xperia Z5 i Z5 Compact zmierzają po kilku miesiącach od oficjalnej premiery do Stanów Zjednoczonych. Na nieszczęście amerykańskich użytkowników nie zostały one jednak wyposażone w skaner linii papilarnych.

Aktualnie coraz więcej producentów stosuje w swoich smartfonach technologię biometryczną. Czytniki linii papilarnych znaleźć możemy nawet w propozycjach z segmentu niższego niż premium. W zeszłym roku Sony wreszcie dołączyło do reszty stawki i zaoferowało w swoich flagowcach z serii Xperia Z5 odpowiednie skanery, które zintegrowane zostały w przycisku zasilania umieszczonym na prawej krawędzi obudowy. Oprócz nowego aparatu fotograficznego, właśnie to rozwiązanie jest określane jako najważniejsza zmiana w stosunku do poprzedniej generacji. Do tej pory Sony Xperia Z5 i Z5 Compact nie pojawiły się w USA, podczas gdy na większości rynków sprzedawane było od października/listopada 2015 roku. Zmieni się to 7 lutego, na którego zapowiedziana została amerykańska premiera. Niestety obydwa urządzenia będą okrojone w stosunku do ich odpowiedników z Europy czy Azji. Zabraknie wspomnianego wyżej czytnika linii papilarnych, co zostało podyktowane „kwestiami biznesowymi”. Co dokładnie ukrywa się pod decyzją Sony? Nie wiadomo. W każdym razie raczej nie spotka się to z ciepłym przyjęciem konsumentów zza oceanu.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close