Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Analitycy: Sprzedaż iPhone’ów wzrośnie do końca II kwartału 2017

iPhone od lat przynosi producentowi spory zysk – to jedno z najbardziej rozchwytywanych urządzeń mobilnych na świecie. W ostatnich miesiącach sprzedaż smartfonów będących wizytówką firmy Apple spadła. Analitycy przewidują jednak, że do końca czerwca 2017 iPhone wróci do formy – liczba urządzeń sprzedanych w II kwartale 2017 ma być wyższa w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Jak informuje Timothy Arcuri, analityk z Cowen and Company, według prognoz do końca bieżącego kwartału konsumenci nabędą 41,5 miliona iPhone’ów. W tym samym kwartale 2016 roku kupili 40,4 miliona egzemplarzy. Analitycy z Wall Street szacują, że zysk osiągnięty ze sprzedaży tych smartfonów wyniesie do końca czerwca 44,9 miliarda dolarów, co będzie oczywiście lepszym wynikiem w porównaniu do tego samego kwartału roku poprzedniego, gdy producent zarobił na iPhone’ach 42,2 miliarda dolarów.

W międzyczasie fani smartfonów od Apple’a czekają na iPhone’a 8, co jest najprawdopodobniej przyczyną zahamowania sprzedaży dostępnych na rynku smartfonów tego producenta w ostatnich kwartałach bieżącego roku.

Źródło: Ubergizmo
Back to top button