Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Analityk Ming-Chi Kuo przedstawia swoją wizję iPhone’a 8

W tym roku linia iPhone obchodzi swoje dziesiąte urodziny, wobec czego Apple szykuje na tę okazję naprawdę rewolucyjnego smartfona z kilkoma zupełnie nowymi funkcjami. Analityk Ming-Chi Kuo z firmy KGI Securities, znany z dostarczania rzetelnych informacji o firmie z nadgryzionym jabłkiem w logo, opisał jak w jego opinii będzie wyglądać jubileuszowy iPhone 8.

Ming-Chi Kuo
Ming-Chi Kuo

Trzy nowe modele

Podczas tradycyjnej wrześniowej premiery smartfonów Apple’a zobaczymy w 2017 nie dwa, a trzy nowe urządzenia. Oprócz modeli będących kontynuacją iPhone’a 7 i 7 Plus, które będą prawdopodobnie nosić nazwy 7s i 7s Plus, zobaczymy głównego bohatera niezliczonych plotek i spekulacji. Będzie nim właśnie jubileuszowy iPhone 8, wyposażony między innymi w bezramkowy ekran OLED, większą ilość pamięci RAM i większą ilość pamięci wewnętrznej. Według Ming-Chi Kuo będzie to smartfon z największą proporcją powierzchni wyświetlacza do powierzchni całego przedniego panelu. Krawędzie ze wszystkich stron będą możliwie najbardziej wąskie, z wyjątkiem górnej, w której ma znajdować się wcięcie na przedni aparat. Przekątna ekranu wyniesie 5,8 cala, jednak Kuo podaje, że powierzchnia użytkowa będzie nieco mniejsza (porównywalna z ekranem 5,2”), gdyż część wyświetlacza zajmie „powierzchnia funkcyjna”. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, wymiary „ósemki” będą dzięki wąskim ramkom zbliżone do iPhone’a 7 z ekranem 4,7”.

Tak mogą wyglądać tegoroczne iPhone`y
Tak mogą wyglądać tegoroczne iPhone`y

Brak czytnika linii papilarnych

Jedną z najważniejszych nowych funkcji w iPhone’ie 8 miał być czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran. Ming-Chi Kuo pokusił się jednak o dość odważną prognozę: Apple rzekomo nie zastosuje w „ósemce” jakiegokolwiek skanera odcisków palców. Pełnoekranowy design nie służy implementacji obecnie stosowanych czytników pojemnościowych, zaś zamontowanie ultradźwiękowego czytnika pod ekranem wiąże się z kilkoma ograniczeniami technologicznymi. Wśród nich znajduje się potrzeba zaprojektowania bardziej złożonego panelu wyświetlacza oraz słaba zdolność do odczytu precyzyjnego odczytu przez ekran OLED (pomimo mniejszej grubości niż ekrany LCD). Pierwotnie zakładano, że te problemy po prostu skłonią Apple do przesunięcia premiery na końcówkę października lub jeszcze późniejszą datę, jednak okazuje się, że firma z Cupertino może całkowicie zrezygnować z czytnika linii papilarnych w iPhone’ie 8. Zamiast tego jednym ze sposobów odblokowania telefonu będzie rozpoznawanie twarzy, możliwe dzięki nowemu czytnikowi 3D w przednim aparacie, który posłuży również do wykonywania lepiej wyglądających zdjęć typu selfie.

Więcej pamięci, późniejsza premiera

iPhone 8 ma być wyposażony w 3 lub 4 GB pamięci RAM. Jeśli ten drugi wariant okaże się prawdziwy, byłby to pierwszy smartfon Apple’a z taką ilością pamięci operacyjnej. Dostępne będą dwie wersje pamięciowe – 64 GB i 256 GB. iPhone 8, wraz z dwoma pozostałymi nowymi modelami Apple’a, zostanie zaprezentowany we wrześniu, jednak możliwe, że trafi do sprzedaży nieco później. Powodem opóźnienia mogą być problemy z dostarczeniem potrzebnej ilości części. Pomimo tego Ming Chi-Kuo przewiduje, że jubileuszowy iPhone odniesie sukces rynkowy. Sprzedaż tegorocznych modeli Apple’a ma stać na poziomie 80–85 mln, z czego za połowę odpowiadać będzie właśnie iPhone 8.

Źródło: 9to5mac
Back to top button