TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Android 5.0 Lollipop bardziej stabilny niż iOS 8?

Android 5.0 Lollipop bardziej stabilny niż iOS 8?

Na to pytanie odpowiedzi poszukiwała kalifornijska firma Crittercism, której raport dowiódł, że system od Google jest mniej awaryjny od platformy Apple. Pytaniem pozostaje, czy to Android jest coraz lepszy czy może iOS 8 gorszy niż poprzednicy?

Według danych Crittercism, awaryjność aplikacji na najnowszej wersji systemu Apple wynosi 2.2%, podczas gdy jego rywal może poszczycić się nieznacznie lepszym rezultatem – 2%. Co więcej, urządzenia pracujące pod kontrolą iOS 7 dowiodły, że są jeszcze stabilniejsze od dwojga wymienionych – wskaźnik wyniósł 1.9%. Można oczywiście stwierdzić, że są to różnice, które mieszczą się w granicach marginesu błędu, ale obserwując krążące po Internecie opinie o chociażby iOS 8 łatwo da się zauważyć, że wielu użytkowników skarży się na niestabilność i różnego rodzaju problemu związane z działaniem systemu. Przyzwyczajeni do wysokiego komfortu i niemal bezproblemowej pracy poprzednich odsłon OS-a posiadacze iUrządzeń stwierdzają, że widać przycięcia, zwolnienia. Dotyczy to jednak w większości osób ze starszymi produktami Apple.

Z kolei Android z każdą wersją się polepsza, tak przynajmniej wynika ze statystyki. Lollipop okazuje się być wydajniejszy od KitKata i Ice Cream Sandwich, których wskaźnik awaryjności aplikacji wyniósł 2.6%. Nie opublikowano za to statystyk Jelly Bean.

Tak czy inaczej, prawdopodobieństwo zawodności systemu wynoszące około 2% jest śmiesznie niskie i oznacza, że przez 98% czasu użytkownik nie doświadczy problemów z aplikacjami. Inna sprawa, że niektórzy mogą mieć po prostu pecha i nawet najbardziej stabilny system zamienić w ruinę.

Źródło: Crittercism

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.4%
47 głosy
24.16%
43 głosy
26.4%
47 głosy
23.04%
41 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top