Wiadomości

Android 5.1 Lollipop oficjalnie zapowiedziany

Google poinformował na swoim blogu o rozpoczęciu procesu aktualizacji systemu Android do wersji 5.1 Lollipop. Zmiany wydają się być kosmetyczne, ale na pewno przydatne.

Uaktualnienie przyniesie, oprócz standardowej poprawy stabilności i wydajności systemu, kilka nowych funkcji. Pierwszą z nich jest wprowadzenie obsługi wielu kart SIM. Użytkownicy smartfonów z dual-SIM mogą bezproblemowo dzielić się urządzeniem z innymi osobami i lepiej zarządzać swoimi kosztami. Niestety, nie podano więcej szczegółów na ten temat. Kolejną zmianą jest udoskonalenie ochrony urządzeń poprzez wprowadzenie funkcji Device Protection. W przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu/tabletu pozostanie on zablokowany do czasy, gdy jego prawowity właściciel nie zaloguje się do swojego konta Google. Co więcej, blokada będzie aktywna nawet w przypadku przywrócenia ustawień fabrycznych. Android 5.1 Lollipop wnosi także obsługę HD Voice – posiadacze kompatybilnych smartfonów (np. Nexus 6 w ofercie amerykańskiego T-Mobile i Verizon) będą mogli cieszyć się rozmowami w wysokiej jakości dźwięku, choć wiele zależy też od samych operatorów i wsparcia przez nich tej technologii. Funkcja ta będzie dostępna na większości sprzętów z fabrycznie zainstalowanym Androidem 5.1, nie licząc Nexusa 6 i Nexusa 9. Dodatkowo wprowadzono możliwość podłączenia się do sieci Wi-Fi oraz zarządzanie sparowanymi przez Bluetooth urządzeniami bezpośrednio z poziomu rozwijalnego menu szybkich ustawień.

Źródło: Android Official Blog

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close