Android 6.0 Marshmallow zainstalowany na 15.2% smartfonów

Google opublikowało najnowszą statystykę dotyczącą udziałów poszczególnych edycji systemu Android. Dane zostały zebrane w siedmiodniowym okresie zakończonym 1 sierpnia.

Android Marshmallow nadal pnie się w górę, zyskując 1.9% względem lipcowego zestawienia. Niemniej, różnica w stosunku do liderującego Lollipopa (35.5%; wzrost o 0.4%) czy KitKata (29.2%) pozostaje znacząca i jeszcze przez dłuższy czas nie należy spodziewać się zmian na szczycie. Co więcej, przed Marshmallow wciąż pozostaje wiekowa, mająca już ponad 4 lata, wersja Jelly Bean (16.6%). news-android-sierpien-2016 Android 6.0 Marshmallow zainstalowany na 15.2% smartfonówPowoli wypierane są Ice Cream Sandwich oraz Gingerbread z odpowiednio 1.6 i 1.7% udziału w rynku. Z kolei najstarszy na liście Android Froyo już od dłuższego czasu utrzymuje marginalne 0.1%.

Źródło: Google, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
0%
0 głosy
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

Don't miss out!

Stay groovy and sign up for our newsletter, free gems of information, and only 2 calories.

Top