TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Android 6.1 – pierwsze szczegóły i przewidywana data premiery

Android 6.1 - pierwsze szczegóły i przewidywana data premiery

Android Marshmallow za nami, a 2016 rok tuż za rogiem. Chociaż wiele urządzeń nadal czeka na aktualizację do nowej wersji systemu, Google pracuje nad kolejną odsłoną, o której pojawia się coraz więcej informacji.

Karuzela doniesień się rozkręca – Android 6.1 trafi na kompatybilne smartfony i tablety w czerwcu przyszłego roku. Tak przynajmniej twierdzi serwis Android Geeks, powołując się na swoje źródła, stwierdzając przy tym, że Google pozostanie przy obecnym nazewnictwie, czyli Marshmallow. Będziemy mieli najprawdopodobniej do czynienia z podobną liczbą zmian, jaka została wprowadzona pomiędzy Androidem 5.0 a 5.1 Lollipop. Nie dojdzie więc do wielkiej rewolucji, ale usprawnienia obecnego kodu, choć nie oznacza to, że nowość nie przyniesie nic ciekawego. Android Geeks podaje, że usprawnieniu ulegnie zaprezentowany w 6.0 Marshmallow system zarządzania uprawnieniami aplikacji, głównie pod kątem bezpieczeństwa – w aktualnym stanie użytkownik może zostać łatwo oszukany przez niektóre programy wyświetlające okienko uprawnień, dając dostęp do zbyt wielu danych i zasobów systemu. Największą zmianą w edycji 6.1 zielonego robocika ma natomiast być natywne wsparcie dla pracy na podzielonym ekranie. Nadejście tej funkcji zostało też poniekąd potwierdzone w trakcie sesji AMA w serwisie Reddit przez pracowników zespołu Google Pixel. Byłaby to na pewno pomocna i przez wielu wyczekiwana funkcjonalność, więc miejmy nadzieje, że rzeczywiście pojawi się już w kolejnej większej aktualizacji Androida.

Źródło: Android Geeks

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
37.5%
3 głosy
37.5%
3 głosy
12.5%
1 głosy
12.5%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top