Android 8. Oreo z minimalnym udziałem na rynku. Na drugim miejscu znalazł się Android 7.1 Nougat

android-oreo

Od premiery najnowszego systemu operacyjnego Google minęło już kilka miesięcy, więc najwyższa pora na zapoznanie się z pierwszymi statystykami dotyczącymi aktywności Androida 8.0 na urządzeniach mobilnych. Firma z Mountain View podzieliła się właśnie raportem z którego dowiadujemy się, że popularność Oreo jest bardzo słaba.

Z najnowszego Androida korzysta zaledwie 0,3% wszystkich użytkowników tego systemu mobilnego. Na drugim miejscu znajdziemy Androida 7.1 Nougat, który „pochwalić się” może popularnością wynoszącą 3%. Nadal najchętniej korzystamy z Androida 6.0 Marshmallow (30,9%), a tuż za nim uplasował się Android 4.4 KitKat (13,8%) oraz 5.0 Lollipop (20.8%).

Jakie są powody tak słabego zainteresowania nowszymi edycjami Androida? Na pewno istotna jest opieszałość niektórych producentów w wypuszczaniu aktualizacji na kilkuletnie smartfony, nawet te flagowe. Drugą kwestią jest brak zainteresowania użytkowników przyzwyczajonych do interfejsu i funkcjonalności systemu z którego korzystają przez kilka, a nawet często kilkanaście miesięcy. Od czasu do czasu warto zaglądnąć w ustawienia urządzenia i sprawdzić, czy nie jest dostępna aktualizacja dla naszego smartfona.

Przypomnijmy, że Android Oreo zaprezentowany został oficjalnie pod koniec sierpnia bieżącego roku. Nowa wersja systemu poza poprawkami bezpieczeństwa wniosła między innymi tryb picture-in-picture, kropki powiadomień przy ikonach aplikacji, zautomatyzowane uzupełnianie formularzy, blokowanie działania programów w tle, szybsze ładowanie systemu, nowy pakiet emotikonek oraz wsparcie dla Instant Apps (możliwość korzystania z wybranych aplikacji bez konieczności instalowania) i wbudowaną usługę Google Play Protect (skanowanie i kontrola aplikacji). Android 8.1 Oreo, czyli wersja po ostatniej, październikowej aktualizacji oferuje również nowe motywy (ciemniejszy przy ciemniejszej tapecie), nową wyszukiwarkę w ustawieniach telefonu, wskaźnik poziomu baterii urządzenia zewnętrznego podłączonego za pomocą Bluetooth, nowe menu oraz obsługę Java 8 API.

android-staty Android 8. Oreo z minimalnym udziałem na rynku. Na drugim miejscu znalazł się Android 7.1 Nougat

Źródło: NeoWin

 

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top