Wiadomości

Android KitKat coraz popularniejszy – Lollipop w tarapatach

Google podało aktualne statystyki dotyczące systemu Android i udziału poszczególnych jego wersji w ogólnej liczbie urządzeń. Dane te nie są niestety optymistyczne dla najnowszego, tak długo wyczekiwanego „lizaka”.

Rozkład sił pomiędzy poszczególnymi wersjami popularnego systemu Google nie zmienił się wiele od ostatniego raportu, który znalazł się na łamach Teleguru. Przewidywania ekspertów również się nie sprawdziły, gdyż Android 5.0 Lollipop znowu nie znalazł się w zestawieniu, a to oznacza, że został zainstalowany na mniej niż 0.1% urządzeń (takie wersje nie są uwzględniane w raporcie). Trochę przytłaczająca wiadomość dla Google.

news-android-platforma-raportKitKat sukcesywnie powiększa swoje udziały i w porównaniu do grudnia 2014 roku osiągnął wzrost z 33.9 do 39.1%. Chociaż jego popularność jest niezaprzeczalna, to jednak większość urządzeń nadal korzysta z „żelka”, a więc Androida 4.3 Jelly Bean, którego pierwsza wersja pojawiła się dwa i pół roku temu. Pozostała część użytkowników Androida korzysta z odsłon Ice Cream Sandwich (6.7%), Gingerbread (7.8%) oraz Froyo (0.4%).

Dane były zbierane przez 7 dni, do 5 stycznia 2015 roku.

Źródło: Android

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close