TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Android KitKat coraz popularniejszy – Lollipop w tarapatach

Android KitKat coraz popularniejszy - Lollipop w tarapatach

Google podało aktualne statystyki dotyczące systemu Android i udziału poszczególnych jego wersji w ogólnej liczbie urządzeń. Dane te nie są niestety optymistyczne dla najnowszego, tak długo wyczekiwanego „lizaka”.

Rozkład sił pomiędzy poszczególnymi wersjami popularnego systemu Google nie zmienił się wiele od ostatniego raportu, który znalazł się na łamach Teleguru. Przewidywania ekspertów również się nie sprawdziły, gdyż Android 5.0 Lollipop znowu nie znalazł się w zestawieniu, a to oznacza, że został zainstalowany na mniej niż 0.1% urządzeń (takie wersje nie są uwzględniane w raporcie). Trochę przytłaczająca wiadomość dla Google.

news-android-platforma-raport Android KitKat coraz popularniejszy - Lollipop w tarapatachKitKat sukcesywnie powiększa swoje udziały i w porównaniu do grudnia 2014 roku osiągnął wzrost z 33.9 do 39.1%. Chociaż jego popularność jest niezaprzeczalna, to jednak większość urządzeń nadal korzysta z „żelka”, a więc Androida 4.3 Jelly Bean, którego pierwsza wersja pojawiła się dwa i pół roku temu. Pozostała część użytkowników Androida korzysta z odsłon Ice Cream Sandwich (6.7%), Gingerbread (7.8%) oraz Froyo (0.4%).

Dane były zbierane przez 7 dni, do 5 stycznia 2015 roku.

Źródło: Android

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.56%
55 głosy
21.67%
39 głosy
21.67%
39 głosy
26.1%
47 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top