Wiadomości

Android Wear już wkrótce stanie się bardziej rozbudowany

Google zapowiedziało nową aktualizację platformy Android Wear, po której inteligentne zegarki zyskają kilka przydatnych i długo wyczekiwanych funkcji.

Kolejna wersja systemu oznaczona numerkiem 1.4 wprowadzi możliwość prowadzenia rozmów z poziomu smartwatcha z wbudowanymi głośnikami (dotyczy Huawei Watch i Asusa ZenWatch 2). Dzięki tej zmianie użytkownicy będą mogli również odsłuchiwać wiadomości audio i oglądać wideo poprzez niektóre aplikacje. Wraz z aktualizacją pojawią się też nowe gesty, pozwalające na szybkie otworzenie kart, wywołanie aplikacji czy powrotu do ekranu głównego. Oprócz tego, Android Wear doczeka się obsługi wiadomości za pomocą głosu, umożliwiając ich wysyłanie w kompatybilnych programach, jak Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat i WhatsApp. Aktualizacja oprogramowania ma zostać udostępniona w przeciągu następnych kilku tygodni.

Źródło: Official Android Blog

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close