Angielski sędzia zwolniony za trolling internetowy

gavel on top of laptop

Zatrudniony w jednym z sądów w hrabstwie Kent sędzia Jason Dunn-Shaw został zwolniony z pracy za… publikowanie nieodpowiednich komentarzy pod artykułami na temat prowadzonych przez niego spraw.

Wśród obelg wypisywanych przez sędziego Dunn-Shaw znalazły się określenia takie jak „osioł” i „ograniczony bigot”. Zarzucił także innym internautom bezmyślne komentowanie bez zdobycia informacji o opisywanym temacie. Komentarze były publikowane anonimowo pod pseudonimem.

W wywiadzie dla KentOnline – strony, na której znajdowały się artykuły dotyczące prowadzonych przez niego spraw – Dunn-Shaw stwierdził, że jest „zaniepokojony” swym zwolnieniem, a śledzenie zawartości, która powinna być anonimowa, jest krzywdzące i nieuczciwe. Sędzia został również skrytykowany za komentarze publikowane na facebookowych profilach jego znajomych.

Bogata kariera

Jason Dunn-Shaw ma na swoim koncie uczestnictwo w około 45 sprawach dotyczących zabójstw, a także licznych rozpraw zajmujących się przypadkami śmierci przez niebezpieczną jazdę samochodem, przemycaniem narkotyków czy przestępstwami na tle seksualnym.

Za decyzję w sprawie sędziego Dunn-Shaw odpowiada brytyjskie Biuro Dochodzeń Sądowych (JCIO – Judicial Conduct Investigations Office). Rzecznik prasowy JCIO określił jego zachowanie jako nieodpowiednie dla osoby zajmującej takie stanowisko, a publikowany przez Jasona materiał nie był zgodny z godnością sędziego oraz sugerował brak obiektywności w kontrowersyjnych sprawach.

Źródło: Bbc

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top