Aparat OnePlus 5 powstanie we współpracy z DxO

hello5

Nowa edycja chińskiego „zabójcy flagowców” na razie zapowiada się na jeden z najciekawszych smartfonów 2017 roku. Do znanych już informacji dołączył szczegóły na temat produkcji aparatu w OnePlus 5. Na forum OnePlus ogłoszono współpracę z niemiecką firmą DxO, która zajmuje się szczegółowym badaniem aparatów, a także ich produkcją.

Korzyści ze współpracy

dxo-850x478 Aparat OnePlus 5 powstanie we współpracy z DxO

Najbardziej znanym produktem DxO jest benchmark DxOMark, który jest obecnie najczęściej wykorzystywanym narzędziem do określania jakości przeróżnych obiektywów. Niemieckie laboratorium fotograficzne rozwija także zestaw programów do obróbki zdjęć – PhotoSuite, w którego skład wchodzą FilmPack, OpticsPro i ViewPoint. Kolejnym interesującym punktem w ofercie DxO jest One, czyli moduł aparatu z 20-megapikselową matrycą i obiektywem f/1.8, który można przymocować do smartfona, aby wykonywać dużo ładniejsze zdjęcia. Od lat DxO współpracuje także z różnymi producentami smartfonów i tabletów. Można zatem bez zawahania stwierdzić, że chińskie OnePlus połączyło siły z prawdziwymi profesjonalistami.

Niestety nie znamy jeszcze szczegółów współpracy między dwoma firmami. Przedstawiciel OnePlus wypowiedział się na oficjalnym forum, że „dzięki DxO OnePlus 5 z pewnością będzie w stanie wykonywać najlepsze zdjęcia na rynku smartfonów”. Wiemy już jednak, że „piątka” będzie wyposażona w podwójny obiektyw głównego aparatu.

Niestety wcale nie musi być tak kolorowo

dxo-850x478 Aparat OnePlus 5 powstanie we współpracy z DxO
Według DxO świeżo wydany HTC U 11 jest obecnym liderem mobilnej fotografii – wielu nie zgadza się z tym wynikiem, zarzucając tajwańskiemu producentowi przekupienie autorów rankingu

Jak już wspominaliśmy, DxO jest autorem najpopularniejszego benchmarku fotografii mobilnej. Wiele osób zarzuca firmie manipulowanie wynikami i nierzetelne rankingi, a czasem wręcz korupcję. Jeśli OnePlus 5 z marszu trafi na pierwszą pozycję w zestawieniu, będzie trzeba to potraktować z przymrużeniem oka. Oczywiście niewykluczone, że aparat OnePlus 5 będzie faktycznie aż tak dobry – warto będzie jednak poczekać na kilka recenzji z różnych źródeł.

Specyfikacja urządzenia

 

OnePlus 5 ma trafić na rynek już w przyszłym miesiącu. Według obecnie dostępnych informacji smartfon będzie wyposażony w 5,5-calowy ekran AMOLED pracujący w rozdzielczości 1920×1080, procesor Snapdragon 835 (4 x Kryo 280 z zegarem 2,45 GHz, 4 x Kryo 280 z zegarem 1,9 GHz, grafika Adreno 540), 6 GB pamięci RAM LPDDR4 i 64 lub 128 GB miejsca na dane. Aparat do selfie ma korzystać z obiektywu o rozdzielczości 16 megapikseli, jednak nie wiadomo jeszcze, jak konkretnie prezentować się będzie matryca (a raczej dwie matryce) głównego aparatu. Bateria o pojemności 3 400 mAh będzie korzystać z najnowszej wersji technologii szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge. W roli systemu operacyjnego pojawi się Android 7.0 Nougat z autorską nakładką Oxygen OS.

One, 2, X, 3, 3T i… 4? Nie, 5

Choć kolejne modele OnePlus zdają się być numerowane w miarę sensownie, ciężko nie zauważyć braku cyfry 4. Dlaczego „czwórkę” pominięto w nazewnictwie smartfonów chińskiego producenta? Powód jest bardzo prosty, choć wielu może wydawać się zabawny. Otóż liczba 4 jest wymawiana w wielu wariantach języka chińskiego identycznie jak słowo „śmierć”, przez co cyfra ta jest uważana za pechową. Numerologia jest dość poważnie traktowana w Państwie Środka, co prowadzi do tak absurdalnych sytuacji jak chociażby pomijanie czwartego piętra w budynkach. Podobnie postąpiło OnePlus – po modelach z cyfrą 3 pojawi się właśnie „piątka”. Swą drobną cegiełkę do zamieszania dodaje także OnePlus X z 2015 roku, przez który 5 będzie właściwie szóstym modelem OnePlus (piątym był natomiast 3T).

Źródło: Oneplus

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top