Aplikacja In-Traffic Reply od Samsunga pomoże kierowcy skupić się na drodze, a nie na telefonie

Samsung-In-Traffic-Reply-header

Holenderski oddział Samsunga stworzył aplikację In-Traffic Reply skierowaną do kierowców, którzy korzystają z telefonu za kierownicą samochodu. Osoby korzystające z telefonów w czasie prowadzenia samochodu są sprawcami wielu wypadków drogowych. Badania Millward Brown z zeszłego roku donoszą, że ponad połowa polskich kierowców rozmawia przez telefon w czasie jazdy, a aż 67% z nich trzyma w tym czasie urządzenie przy uchu. Samsung znalazł właśnie sposób jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji za kierownicą.

Nawet krótkie zerknięcie na ekran telefonu aby odczytać otrzymaną wiadomość może skończyć się tragedią. Wiedzą też o tym pracownicy Samsunga, których nowa aplikacja ma uniemożliwić kierowcy rozproszenie swojej uwagi kiedy otrzyma smsa lub połączenie. In-Traffic Reply rozpoznaje kiedy użytkownik prowadzi samochodów lub rower. W takiej sytuacji wysyła osobie dzwoniącej lub piszącej smsa automatyczną wiadomość, że odbiorca obecnie prowadzi pojazd i nie może odebrać w tej chwili. Oczywiście użytkownicy mają możliwość personalizacji wiadomości, na przykład dodając zabawną animację.

Aplikacja In-Traffic Reply dostępna jest obecnie w wersji beta. Jednak zainteresowane osoby mogą już przetestować jej działanie w holenderskiej stronie firmy. Oficjalna premiera zaplanowana jest na przyszły miesiąc.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top