W aplikacji Facebooka pojawiła się tajemnicza ikona rakiety

fb-rakieta

Niektórzy użytkownicy Facebooka zauważyli, że w mobilnej aplikacji serwisu wylądowała intrygująca rakieta.

Dokąd polecimy z facebookowym statkiem kosmicznym?

Rakieta została umieszczona pomiędzy ikonami znajomych i głównego kanału aktualności. Naciśnięcie na nią prowadzi nas do nowego news feeda, w którym nie zobaczymy prawie żadnych postów znajomych. Zamiast tego umieszczono tam ciekawą zawartość ze stron, których jeszcze nie polubiliśmy, dobieraną do naszych upodobań według obecnych zainteresowań. W alternatywnym kanale aktualności pojawiły się także posty popularne w pobliżu lokalizacji użytkownika.

Prawdziwy cel facebookowej podróży w kosmos

Według rzeczników prasowych Facebooka nowy feed ma być łatwą metodą na odkrywanie przez użytkowników nowej zawartości, o której nie dowiedzieliby się w inny sposób. Skorzystają na tym zarówno profile przeróżnych produktów, stron i osobistości – dzięki większemu rozgłosowi, użytkownicy – dzięki możliwości zobaczenia czegoś innego i być może ciekawszego niż posty znajomych, a także oczywiście sam Facebook – włodarze firmy z pewnością liczą na wzrost w statystykach czasu spędzanego w aplikacji.

Wśród innych nowości wprowadzanych ostatnio przez firmę Marka Zuckerberga znalazły się boty i natychmiastowe reakcje na wiadomości w Messengerze. Na razie funkcja „rakiety” jest dostępna tylko u niektórych użytkowników, wybranych w losowy sposób – ma to na celu zbadanie jej popularności przed szerszym wdrożeniem.
rakieta-ios-850x478 W aplikacji Facebooka pojawiła się tajemnicza ikona rakietyCo ciekawe, kanał „rakiety” wygląda inaczej w zależności od tego, na jakim systemie operacyjnym zostanie uruchomiona aplikacja Facebooka – na Androidzie wygląda niemal tak samo jak obecnie stosowany kanał aktualności, zaś na iOS utrzymany jest w stylu magazynu z miniaturkami i nagłówkami.

Źródło: Mashable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
20%
1 głosy
0%
0 głosy
40%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top