Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple będzie korzystać z ekranów OLED od LG

Od przyszłego roku głównym dostawcą ekranów dla smartfonów Apple’a może nie być już Samsung, jednak inna południowokoreańska firma – LG. Dział produkcyjny wyświetlaczy LG jest w trakcie przygotowywania urządzeń produkcyjnych, które pozwolą na produkcję ponad 60 milionów paneli OLED rocznie.

Na razie Apple stara się utrzymać szczegóły negocjacji z LG w tajemnicy – w opublikowanym wczoraj raporcie regulacyjnym spółki poinformowano jedynie, że decyzja zostanie podjęta w ciągu najbliższych 30 dni. Współpraca Apple z LG nie będzie niczym nowym: od lat to właśnie LG dostarcza firmie z Cupertino panele LCD dla iPhone’ów. Tegoroczny jubileuszowy model X korzystał jednak z ekranu typu OLED, a obecnie niekwestionowanym liderem tego segmentu jest Samsung. Pomiędzy dwoma największymi firmami na rynku mobilnym podpisano umowę na dostarczenie 67 milionów paneli dla iPhone’a X.

Według przewidywań Apple sprzeda 130 milionów egzemplarzy iPhone’a X przez następne dwa lata, co oznacza, że LG Display ma jeszcze szansę wnieść swój wkład w produkcję jubileuszowego smartfona firmy z nadgryzionym jabłkiem. W listopadzie LG zainwestowało w swój dział wyświetlaczy aż 13,7 mld dolarów – część z tej kwoty zostanie przeznaczona na przygotowanie telewizorów i różnego typu urządzeń mobilnych, natomiast 2/3 ma być użyte na panele OLED dla smartfonów.

Źródło: Phonearena
Back to top button