Apple będzie testować autonomiczne auta w Kalifornii

apple-car-1

To kolejny sukces dla przemysłu inteligentnych pojazdów. Firma z Cupertino otrzymała pozwolenie od kalifornijskiego DMV (departamentu ds. pojazdów mechanicznych) na testowanie autonomicznych samochodów na publicznych drogach „Złotego Stanu”.

W programie testowania samodzielnych aut w Kalifornii uczestniczy już 30 firm. Wśród nich znajdziemy nazwy takie jak Google czy NVIDIA – przedsiębiorstwa zajmujące się głównie technologią – a także wielu znanych na całym świecie producentów samochodów, np. BMW, Ford, Honda czy Volkswagen. Oczywiście nie zabrakło również Tesli, jednego z wielu futurystycznych projektów Elona Muska. Do tej listy dołączyło wczoraj także Apple, które od pewnego czasu pracuje nad utrzymywanym w tajemnicy projekcie Titan. Jego celem jest utworzenie stylowego auta (podejrzewamy, że zostanie nazwane iCar), które nie będzie potrzebować ludzkiego kierowcy.

apple-car-2-850x478 Apple będzie testować autonomiczne auta w Kalifornii

Już wkrótce iCar może trafić na drogi

Otrzymanie pozwolenia na testowanie tego typu pojazdu składa się z wielu kroków; muszą zostać spełnione przeróżne wymagania. Jednym z nich jest przedstawienie szczegółów na temat każdego samochodu uczestniczącego w programie, co oznacza, że Projekt Titan może być już gotowy do jazdy. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy Apple rozpocznie testy. Znamy jednak zasady uczestnictwa w programie zarządzanym przez kalifornijski DMV – każdy uczestnik musi zdawać co jakiś czas raporty opisujące przebieg testów, a informacja o przebytym dystansie umieszczana jest na stronie departamentu.

To pierwsza oficjalna informacja od Apple na temat prac nad autonomicznym samochodem. Czy iCar odniesie sukces na rynku motoryzacyjnym w podobny sposób, jak iPhone swego czasu wstrząsnął sektorem telefonów komórkowych? Czas pokaże – na razie niecierpliwie czekamy na raporty z testów oraz informacje o dalszym rozwijaniu technologii, która umożliwi jazdę bez kierownicy.

Źródło: Macrumors

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top